Sobota, 20 dubna, 2024
DomůNovinkyNokia prodala ve Spojených státech pouze 330 000 Lumií s Windows Phone

Nokia prodala ve Spojených státech pouze 330 000 Lumií s Windows Phone

I přes několik let vývoje a mnoha stovek miliónů investovaných do marketingu se operačnímu systému Windows Phone 7 stále nepodařilo získat u uživatelů větší popularitu. Doplácí na to jak Microsoft, tak zejména finská Nokia, která na tuto platformu vsadila celou svou budoucnost.

Stephen Elop, generální ředitel Nokie, minulý rok přiznal, že firma nemá žádný náhradní plán pro případ, že by připravované telefony s platformou Windows Phone neuspěly. ?Plán B je ujistit se, že plán A bude velmi úspěšný,? řekl tenkrát.

Postavení Windows Phone zdá se ale nevylepšila ani Lumia 900, která se na americkém trhu u operátora AT&T prodává jako první ?opravdový? Windows Phone telefon, přestože Nokia prohlašovala, že prodej překonal její očekávání.

Poslední analýzy společností Nielsen a ComScore ukazují, že Nokia dosud prodala hluboko pod půl milionu telefonů se systémem WP ve Spojených státech. K americkým zákazníkům doputovalo pouze 330 000 tisíc Lumií. Toto číslo navíc zahrnuje i prodej Lumie 710, která se na tamním trhu prodává od ledna.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře