Neděle, 12 května, 2024
DomůNovinkyNokia přináší Android 10 na nové telefony a prodlužuje záruku o 60...

Nokia přináší Android 10 na nové telefony a prodlužuje záruku o 60 dní

Společnost HMD Global dnes v Česku a na Slovensku uvolnila operační systém Android 10 pro low-endové Nokie 4.2 a 3.2. Ty se tak připojují k již aktualizovaným telefonům jako je například Nokia 7 plus, Nokia 6.1 nebo Nokia 9 PureView. Firma zároveň přichází s pomocí uživatelům, kterým se během pandemie koronaviru těsně před skončením záruky porouchaly telefony a ti se je tak nemají kde nechat opravit.

Nokie 4.2 a 3.2 byly na trh uvedeny s příslibem pravidelných bezpečnostních aktualizací po dobu tří let a hlavních aktualizací systému po dobu dvou let, a jak výrobce uvedl, tak se i děje a oba smartphony se nyní mohou těšit z nejnovějšího Androidu 10. Ten přináší několik novinek, jako třeba systémový Tmavý režim (Dark Mode) nebo funkce Smart Reply a Family Link. První dokáže v rámci notifikací nabízet možné odpovědi, druhá pak je určena hlavně pro rodiče, kteří chtějí mít mobil svých dětí pod naprostou kontrolou.

Další důležitou novinkou je, že společnost HMD Global kvůli celosvětové nemoci COVID-19 prodlouží záruční lhůtu o 60 dní všem telefonům Nokia, kterým záruční lhůta vypršela či vyprší v období od 15. března do 15. května. Všichni zákazníci, kterých se toto rozhodnutí týká, tak stále mohou reklamovat svůj telefon skrz online formulář zde a telefon jim bude opraven v rámci reklamačního řízení.

Zdroj: HMD Global

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře