Pondělí, 15 dubna, 2024
DomůNovinkyNokia představila top model Lumia 1520 s 20Mpx fotoaparátem a supervýkonným procesorem

Nokia představila top model Lumia 1520 s 20Mpx fotoaparátem a supervýkonným procesorem

Po měsících spekulací společnost Nokia konečně odhalila svého prvního křížence smartphonu a tabletu. Design phabletu Lumia 1520 nijak nevybočuje ze známých tvarů, které definovaly starší Lumie. Tělo je opět z polykarbonátu. Čelní straně vévodí tentokrát obří 6palcový displej s rozlišení Full HD.

Hladký vzhled zadní strany nové Lumie 1520 narušuje pouze mírný hrb na zádech, který ukrývá fotoaparát. Ten používá čip s rozlišením 20 megapixelů a podporou technologie PureView.

Fotoaparát má vedle vysokého rozlišení i blesk a dvojnásobný zoom (ale nikoliv optický). Podporuje také stabilizaci obrazu a umí natáčet videa v plném Full HD rozlišení 1080p.

Uvnitř phabletu pracuje čtyřjádrový procesor Qualcomm Snapdragon 800, Lumia 1520 tak naplno využije podporu čtyřjádrových čipsetů i Full HD displejů, které podporuje systém Windows Phone 8 ve verzi GDR3. Baterie má kapacitu 3400 mAh. Paměť RAM je k dispozici ve velikosti 2 GB.

Nová Lumia se má v prodeji objevit již během 4. čtvrtletí ve žlutém, bílém, černém a červeném (lesklém) provedení. Doporučená cena je stanovena na 749 dolarů bez daně a dalších poplatků (v Evropě počítejte se 749 euro).

Na českém trhu se cena pravděpodobně výrazně přehoupne přes 20 tisíc korun.

nokia lumia 1520Zdroj: The Verge

 

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

3 KOMENTÁŘE

    • Vašemu dotazu abych se přiznal nerozumím. Pokud vám jde o slovo „čipset“, tak se běžně užívalo, užívá a užívat bude. Nevidíme proto důvod, proč bychom jen nemohli používat také my, stejně jako „čipová sada“ a pod. Pěkný den.

      • Jen jsem se pozastavil nad spojením termínu čipová sada a počet jader, v mobilním pochopitelné.

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře