Sobota, 13 dubna, 2024
DomůNovinkyNokia oznámila znovu uzavření partnerství s Carl Zeiss

Nokia oznámila znovu uzavření partnerství s Carl Zeiss

Společnost HMD Global, nový výrobce telefonů Nokia, a společnost Zeiss společně oznámily partnerství, díky kterému bychom se v další generaci smartphonů populární finské značky měli dočkat kvalitních fotoaparátů s logem známého německého výrobce.

Podle tiskové zprávy je cílem partnerství HMD Global a Zeiss společně vyvinout a propůjčit telefonům takové zobrazovací schopnosti, které budou definovat nový standard. Obnovená spolupráce má v následujících letech navazovat na společné úspěšné inovace z uplynulých let, mezi které patří například první více megapixelový fotoaparát v mobilním telefonu a další známá zařízení zahrnující sérii zařízení Nokia N nebo technologii Nokia PureView.

Arto Nummela, CEO, HMD Global:

„Spolupráce se společností Zeiss je důležitou součástí našeho závazku vždy nabízet zákazníkům tu nejlepší možnou zkušenost. Naši příznivci chtějí více než jen výborný fotoaparát ve svém chytrém telefonu. Chtějí kompletní zážitek vyplívající z obrazové kvality, který standardy jen nenastavuje, ale kompletně je redefinuje.“

Dr. Matthias Metz, člen výkonné rady Zeiss Group:

„Spolupráce HMD Global se společností Zeiss na chytrých telefonech Nokia znovu vylepší komplexní zážitek z obrazové kvality založený na vynikající kvalitě a inovaci. Naše partnerství je vybudováno na pevných základech. Společně se těšíme na strhující cestu do budoucnosti sofistikovaných obrazových technologií pro mobilní telefony.“

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

1 komentář

  1. Neoznámila to Nokia, ale HMD Global. Nokia s tím nemá nic společného. Ta max poskytla tel. číslo někoho z Zeisse:)

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře