Pátek, 12 dubna, 2024
DomůNovinkyNokia Lumia 525 je nový levný smartphone s Windows Phone 8

Nokia Lumia 525 je nový levný smartphone s Windows Phone 8

Firma Nokia představila nový smartphone se systémem Windows Phone 8. Novinka má displej o úhlopříčce 4 palce s podporou technologie Super Sensitive Touch a v prodeji bude v několika barevných provedeních.

Výrobce sice cenu nové Lumie prozatím nezveřejnil, ale podle její specifikace je jasné, že půjde o cenově dostupný smartphone.

Lumia 525 je vybavena 4palcovým displejem s rozlišením 480 × 800 obrazových bodů, který lze ovládat i v rukavicích.

Fotoaparát má na danou kategorii obvyklé rozlišení pět megapixelů a nepostrádá automatické ostření. Je velká škoda, že telefon nenabízí přisvětlovací diodu. Rozměry jednoduchého smartphonu jsou 119,9 × 64 × 9,9 mm. Hmotnost nové Nokie je 124 gramů.

Vestavěnou uživatelskou paměť s kapacitou 8 GB je možné zvětšit pomocí paměťových karet. Smartphone je dále vybavený dvoujádrovým procesorem Qualcomm Snapdragon S4, taktovaným na frekvenci 1 GHz. Kapacitu paměti RAM výrobce uvádí v hodnotě 1 GB.

Nokia Lumia 525 používá vyměnitelnou baterii s kapacitou 1430 mAh. V pohotovostním stavu má zvládnout až 336 hodin a hudbu by mělo být možné nepřetržitě přehrávat až 48 hodin.

Zdroj: GSMArena

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře