Neděle, 12 května, 2024
DomůNovinkyNokia a HTC končí s patentovou válkou. Přednější je pokrok technologií, shodli...

Nokia a HTC končí s patentovou válkou. Přednější je pokrok technologií, shodli se výrobci

Společnosti Nokia a HTC s okamžitou platností ukončily patentovou válku. Zároveň také uzavřely dohodu týkající se sdílení patentových portfolií. Firmy to oznámily v krátkém tiskovém prohlášení.

Dohoda je vítězstvím zejména pro asijské HTC, které z většiny soudních sporů odcházelo poraženo. Na britském a německém trhu mu dokonce hrozil zákaz prodeje chytrých telefonů One a One mini.

„Jsme velmi rádi, že bylo dosaženo dohody o vypořádání a o spolupráci se společností HTC, které je dlouholetým držitelem několika patentů, které jsou pro Nokii důležité,“ uvedl šéf duševního vlastnictví společnosti Nokia Paul Melin.

Generální ředitel společnosti HTC Milost Lei zase dohodu okomentoval slovy: „Naše vedení je spokojené, že bylo dosaženo dohody, která nám umožní soustředit se na inovace pro spotřebitele.“

V příštích letech by se tak nemělo stát, že by se HTC a Nokia u soudu kvůli patentům sešly znovu. Pro obě firmy je výhodnější sdílení patentů než vleklé právní bitvy.

Nokia-und-HTC-gehen-Patent-Deal-ein_ArtikelQuer

Zdroj: PhoneArena

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře