Neděle, 12 května, 2024
DomůNovinkyNokia EOS: Smartphone s Windows Phone a obřím čipem z 808 PureView

Nokia EOS: Smartphone s Windows Phone a obřím čipem z 808 PureView

Na webu se objevily první snímky špičkového fotomobilu Nokie s krycím označením EOS, který by měla mít 41megapixelový fotoaparát PureView. V rámci nové strategie nový model dostane operační systém Windows Phone. Nokia zůstane i nadále věrná optické soustavě od renomovaného německého výrobce Carl Zeiss.

To, co se delší dobu vědělo, je nyní oficiálně potvrzeno ? finský výrobce pracuje na smartphonu se systémem Microsoftu s vysokým rozlišením fotoaparátu.

Nokia EOS obsahuje dle všeho na své zadní straně stejný fotografický čip, který byl už v minulosti použit v symbianovém modelu 808 PureView. Nad fotoaparátem můžeme vidět také xenonový blesk.

Podle serveru wpcentral.com bude telefon vybaven OLED displejem s rozlišením 1280 × 768 pixelů, polykarbonátovým tělem, 32GB vnitřní pamětí bez možnosti dalšího rozšíření a FM přijímačem.

Co se týče tloušťky, tak Nokia EOS je údajně o 1 mm tenčí než Lumia 920.

Další detaily výbavy jsou prozatím neznámé.

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/Nokia EOS/“/]

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře