Sobota, 11 května, 2024
DomůNovinkyNokia chce navrátit víru ve finské umění. Lumia 1000 prý ohromí 41Mpx...

Nokia chce navrátit víru ve finské umění. Lumia 1000 prý ohromí 41Mpx fotoaparátem!

Společnost Nokia představí na veletrhu Mobile World Congress v Barceloně několik nových produktů s Windows Phone 8. Podle informací obsažených v registru čínského operátora China Mobile se můžeme těšit i na špičkovou Lumii 1000, která by měla mít ve výbavě fotoaparát PureView s rozlišením 41 megapixelů.

S největší pravděpodobností jde o model, s kterým jsme se až dosud setkávali pod kódovým označením EOS. Informací o něm je zatím poskrovnu. Telefon nejspíše bude osazený HD displejem se speciální ClearBlack vrstvou, která citelně snižuje nežádoucí odlesky, dvoujádrovým procesorem z dílen Qualcommu a 1 GB operační paměti.

Oproti současné Lumii 920 by mohla mít kryt vyrobený z hliníku. A nejspíše dojde i na redukci tloušťky a snížení hmotnosti. Nokia pak také myslí i na zákazníky, kteří nejsou ochotni příliš utrácet a proto odtajní i modely Lumia 720 a Lumia 520.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře