Pátek, 21 června, 2024
DomůNovinkyNokia 9 s pěti objektivy pózuje na novém tiskovém snímku

Nokia 9 s pěti objektivy pózuje na novém tiskovém snímku

Společnost HMD Global chystá na konec února příjemné překvapení. Bude jím dlouho očekávaná Nokia 9 s rekordním počtem fotoaparátů. Jak zadní strana připravovaného telefonu vypadá, ukazuje nový a poměrně detailní render, který uveřejnil server 91mobiles.com.

Nokia 9 nenásleduje nejnovější designové trendy, namísto toho vypadá jako telefon z roku 2017/2018. Má poměrně tlustý horní i spodní rámeček a postrádá tolik diskutovaný výřez.

Displej zařízení bude typu AMOLED a šestipalcový s rozlišením 2 960 × 1 440 pixelů, což znamená jemnost 550 ppi. Pod krycí sklo dotykového panelu se vůbec poprvé v historii značky Nokie schová snímač otisků prstů; dosud uvedené modely měly konvenční kapacitní senzor na zádech, případně pod displejem. Přemíru výkonu zajistí telefonu Snapdragon 845 společně s 6 GB operační paměti. Android 9.0 bude nainstalován na 128GB úložišti.

Hlavním tahákem Nokie 9 bude fotoaparát s celkem pěti objektivy. Ty jsou spolu s bleskem a infračerveným senzorem řazeny v pravidelném šestiúhelníku. Konkrétně půjde o kombinaci RGB snímače, monochromatického senzoru, teleobjektivu, širokoúhlý snímače a senzoru typu TOF pro 3D skenování. Konkrétně by mělo jít o 16 + 16 + 8 + 5Mpx senzory.

Baterie nové Nokie má mít kapacitu 4 150 mAh a nabídne podporu rychlého dobíjení a energii smartphonu budou uživatelé moci dodat i bezdrátově.

Cena telefonu má být okolo 775 eur, což je asi 20 tisíc korun. Proslýchá se, je téměř jistotou, že k představení Nokie 9 dojde koncem února na veletrhu MWC.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře