Středa, 26 června, 2024
DomůNovinkyNokia 9 bude konečně vrchol. Známe datum tiskové konference

Nokia 9 bude konečně vrchol. Známe datum tiskové konference

Společnost HMD Global prostřednictvím svého produktového manažera Juho Sarvikase uveřejnila pozvánku na akci, na které budou představeny nové smartphony značky Nokia. K odhalení nových produktů využije firma barcelonský veletrh MWC, a to 24. února.

Společnost HMD Global, které náleží práva na užívání značky Nokia, chystá na únor příjemné překvapení. Bude jím dlouho očekávaná Nokia 9 PureView s rekordním počtem fotoaparátů a také levnější model Nokia 6.2.

Hlavním lákadlem Nokie 9 bezpochyby bude její fotoaparát s pěti objektivy, které doplní dioda a infračervený senzor k ostření.

Pokud se spekulace potvrdí, Nokia v tomto ohledu předběhne konkurenci, neboť pět objektivů jsme skutečně u smartphonů dosud ještě neviděli. Armáda objektivů by spolu s prvky umělé inteligence mohla udělat zázraky a není vyloučeno, že se Nokia tímto modelem vrátí na trůn fotomobilů, odkud vystrnadí Huawei Mate 20 Pro/P20 Pro.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře