Úterý, 7 května, 2024
DomůNovinkyNokia 8 je nejlevnější topmodel, který zatápí konkurenci. Známe českou cenu

Nokia 8 je nejlevnější topmodel, který zatápí konkurenci. Známe českou cenu

Značka Nokia se naplno vrátila do světa smartphonů. Po třech zařízeních nižší a střední třídy představila v srpnu telefon, který uspokojí i náročné uživatele. Model s označením 8 přináší například procesor Snapdragon 835 podpořený 4 GB RAM či duální fotoaparát s logem Carl Zeiss. Nyní se tento špičkově vybavený kousek dostává na pulty tuzemských obchodů.

Doporučená cena pro český trh je stanovena na 15 999 korun včetně DPH.  Za uvedenou částku Nokia 8 nabízí QHD displej s úhlopříčkou 5,3palce a dvojici třináctimegapixelových snímačů s optikou Zeiss.  Jeden je barevný, druhý černobílý. Oba dva senzory mají shodnou světelnost f/2.0 a disponují ostřením pomocí fázového posuvu a infračerveným měřičem vzdálenosti.

O pohon smartphonu se stará procesor Snapdragon 835, spojený se 4GB operační pamětí a uživatelským úložištěm kapacity 64 GB. Nechybí slot pro paměťové karty, Bluetooth ve verzi 5.0, NFC či podpora sítě LTE Cat. 9, ale na internet se lze samozřejmě připojit i přes WiFi 802.11 a/b/g/n/ac.

V českých obchodech je Nokia 8 dostupná v matně modré a ocelově šedé barevné variantě.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře