Čtvrtek, 18 dubna, 2024
DomůNovinkyNokia 515: Klasický hloupý telefon v prémiovém provedení

Nokia 515: Klasický hloupý telefon v prémiovém provedení

Být IN dnes znamená mít nejlepší chytrý telefon nejlépe vyrobený z nějakých prémiových materiálů, třeba hliníku nebo skla. Ale někomu stačí klasická konstrukce telefonu, která tu byla před těmi dotykovými. Proto Nokia uvedla model 515, který přináší starý dobrý systém a pěkné zpracování.

Telefon má rozměry 114 × 48 × 11 mm a váží 101 gramů. Je vyrobený z hliníku a přední stranu kryje tvrzené sklo Gorilla Glass 2. Nepopisuji náhodou nějaký nový chytrý telefon? Nokia 515 je klasické konstrukce a má 2,4palcový nedotykový displej s QVGA (320 × 240 pixelů) rozlišením.

Základem telefonu je systém Series 40 (S40). Pro něj a další aplikace je vyhrazeno 256 MB vnitřní paměti a slotem pro micro-SD karty. Telefon podporuje jen Bluetooth 3.0 (žádnou WiFi zde nenajdete), internet z mobilu ale můžete nasdílet mimo jiné pomocí USB.

Na zadní straně najdeme hlasitý reproduktor, 5 megapixelový fotoaparát a také přisvětlovací diodu. K dispozici bude verze pro jednu nebo dvě SIM karty. Nokia 515 bude uvedena příští měsíc v Rusku, Německu, Švýcarsku a Polsku za cenu 115 Euro (3 500 Kč).

http://www.youtube.com/watch?v=vhVHgdZyFTw

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/Nokia515/“/]

Zdroj: Engadget

Předchozí článek
Další článek
Ondřej Košťál
Ondřej Košťálhttp://www.facebook.com/Ondrej.Kostal
Dlouholetý spolupracovník serveru PC Tuning, zajímá se o všechno okolo počítačů, techniky, internetu a v poslední době také focení.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře