Pátek, 19 dubna, 2024
DomůNovinkyNintendo hlásí skvělé hospodářské výsledky, vdečí za ně hrám

Nintendo hlásí skvělé hospodářské výsledky, vdečí za ně hrám

Zisk tohoto japonského herního gigantu se v uplynulém čtvrtletí více než zdvojnásobil a to hlavně díky hrám Pokémon Sun a Pokémon Moon. Firma si na svůj účet připsal bezmála 65 miliard jenů, tedy v přepočtu 14,4 miliardy korun. Zástupci podniku navíc věří, že se jim bude dařit i nadále. Už za necelé dva měsíce totiž uvedou do obchodů konzoli Switch.

Nintendo prodalo celkem 14,7 milionu nejnovějších her Pokémon Sun a Pokémon Moon pro herní konzole 3DS. Díky tomu stoupl i prodej samotných handheldů 3DS na 3,74 milionu kusů. Firma se zároveň v poslední době snaží získat pozice i na trhu her pro mobilní telefony, který je velmi lukrativní.

Na platformě iOS běhačka Super Mario Run v prvních čtyřech dnech od vydání zaznamenala 40 milionů stažení. V březnu hra navíc zavítá i na Android, což její úspěch jen podtrhne.

Naopak neuspokojivé výsledky zaznamenala konzole Wii U, té se v kvartálu prodalo jen 200 000 kusů. Nintendo však už hledí do budoucna. V březnu uvede na trh nástupce Switch, který umožní hrát hry nejen doma, ale i na cestách.

Nintendo-3DS-2-500x375

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře