Středa, 8 května, 2024
DomůNovinkyNezvykle vypadající BlackBerry Passport se chystá na pulty v USA

Nezvykle vypadající BlackBerry Passport se chystá na pulty v USA

V dnešní době není zvykem dozvídat se předem informace o ceně zařízení či jeho vypuštění na trh přímo od zdroje. BlackBerry ale vždy vybočovalo z řad současných smartphonů a dnes tomu není jinak. Oficiální informace o novém BlackBerry Passport poskytl sám ředitel společnosti John Chen.

Rovnou k věci – kolik tvarově velmi atypický telefon stojí? Pokud máte zálibu ve čtvercových tvarech a stále se nemůžete vzdát mechanické QWERTY klávesnice, nová vlajková loď nepříliš prodávaného BlackBerry vás přijde asi na 13 tisíc korun bez DPH. Za tuto cenu se BlackBerry Passport chystá vtrhnout na americký trh.

Ačkoli vzhled je tím prvním, čím na sebe telefon upoutá, neopomenutelné jsou samozřejmě technické parametry. Za 600 dolarů tedy dostanete 4,5″ čtvercový displej s rozlišením 1440 x 1440 pixelů a 453 ppi, čtyřjádrový procesor Snapdragon 800 tikající na 2.2 GHz spolu s 3 GB velkou RAM pamětí a 32 GB pro vaše data. Kamera potěší 13 MPx a selfie pořídíte s 2 MPx fotoaparátem na přední straně telefonu. Kapacita baterie patří zatím k těm nejvyšším u všech vlajkových lodí, a to 3450 mAh. Hlavním lákadlem je bezesporu i mechanická QWERTY klávesnice.

Výbava je na stanovenou cenu opravdu slušná, má však smartphone vůbec šanci na úspěch? Analytici se shodují: Skvělý telefon, ale mainstreamu se nikdy nedočká.

Johanna Kovaczicz
Johanna Kovacziczhttp://about.me/johanna.kovaczicz/#
Liberálně orientovaná studentka a pisatelka s kytarou přirostlou k tělu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře