Sobota, 11 května, 2024
DomůRecenzeNežádoucí! Aplikace, které byly stažené z App Store a Google Play

Nežádoucí! Aplikace, které byly stažené z App Store a Google Play

Osud drtivé většiny aplikací je nejistý. Pracovníkům zodpovědným za jejich obsah se jednoho dne znelíbí, nařízení shora se změní, nebo se vzedme vlna nevole ze strany uživatelů a s aplikací je na věky amen, i kdyby se její tvůrci stavěli na hlavu.

Avšak zatímco některé aplikace jdou s davem a neviditelná ruka storu si je vybere za blíže nevyjasnitelných okolností, jiné dostanou padáka za zcela očividné porušení podmínek obchodů s aplikacemi, nebo za další nevhodný obsah, který do té doby nebyl v úvodních podmínkách ustanovený (případně byl jejich nevhodný obsah odhalen zpětně).

Tyto aplikace podněcují k nesnášenlivosti (např. národní, rasové, náboženské, politické), nebo lidem činí újmu pro jejich sociální původ, majetek, zdravotní stav atd. No a samostatnou kapitolou nežádoucího obsahu jsou potom kousky se sexuálním obsahem.

Zajímá vás, které aplikace šly přes čáru nejvíce? Potom pokračujte ve čtení. Dnešní článek vám představí dvacet nejkontroverznějších aplikací, jež z obchodů s aplikacemi byly kdy vyraženy. Netřeba dodávat, že většinou za doprovodu obrovské nevole samotných uživatelů.

Ghetto Tweets

Ghetto Tweets je jednoduchá Twitterová aplikace, která má jediný úkol – přetvořit vaše běžné Twitterové příspěvky v gangsterský slang. Zajímavé je, že nepřekládá každé slovo v příspěvku, ale jen některá. A občas zase přeloží něco, co v příspěvku vlastně vůbec nebylo. Ghetto Tweets byla vyřazena z obchodu iTunes pro rasistický podtext.

ghetto-tweets

I Am Rich

Aplikace s názvem I Am Rich stála $999. Za krátkou dobu jejího vystavení v obchodě iTunes si ji stihlo pořídit celkem 8 lidí. Co tihle zákazníci za své peníze dostali? Vlastně vůbec nic. Pouze předraženou tapetu s červeným démantem a pocit, že jsou skutečně bohatí. Kdo jiný by si také mohl dovolit za takový nesmysl utrácet? Aplikace I Am Rich je v současné době zdarma k dispozici na Google Play.

i-am-rich

[appbox googleplay simp.IAm.Rich]

iBoobs

Prsa. Po zatřesení s mobilem se budou třást i ona. A to je celé. Aplikace iBoobs byla z iTunes stáhnutá během pár hodin. A namísto ní dorazila aplikace Wobble, která vám dopřeje potřásat s jakýmikoliv prsy na světě. Na vámi vybrané fotografii je stačí označit a už si vesele houpete. Výborná aplikace. A jen tak mimochodem – můžete ji používat i na jiné objekty, než jsou prsa. Třeba na oči.

iboobs

[appbox googleplay com.wobble.premium]

[appbox appstore 301166113]

Pocket Girlfriend

Pocket Girlfriend je hravá společnice, která se moc ráda svléká a přitom nešetří rajcovními poznámkami. Takový virtuální striptýz s tím rozdílem, že si ho můžete vzít všude s sebou. Tedy vlastně nemůžete – aplikace Pocket Girlfriend byla na iTunes zakázána a na Android se ani nedostala.

pocket-girlfriend

Baby Shaker

Výše jsme třásli s ženskými přednostmi, v Baby Shaker jsme mohli třást zase s dítětem. To pak na chvíli zmlklo a dalo pokoj, přičemž mu oči nahradily dva červené křížky. Čím déle bylo miminko potichu, tím více bodů jste dostali. Asi netřeba dodávat, proč se to lidem na pozadí obchodu iTunes nepozdávalo. Tohle už je trošku moc i na nás.

baby-shaker

Phone Story

Phone Story byla hra, která měla uživatelům ukázat odvrácenou stranu vašeho chytrého telefonu. Proto se v ní objevila například i minihra vyobrazující nucenou dětskou práci. Apple však snahu autorů o osvětu nepodpořil. Pokud byste se o hře chtěli dozvědět více, můžete přejít na její domovskou stránku, nebo si ji stáhnout z Google Play.

phone-story

[appbox googleplay air.org.molleindustria.phonestory2]

KG Dogfighting

Když už jsme u těch her, nesmíme opomenout zmínit hru KG Dogfighting. Anglicky vládnoucím čtenářům je už podle názvu jasné, že hra se točí okolo psích zápasů. A to v té nejsyrovější podobě. Z iTunes hru stáhli, na Google Play se sice ještě prodává, ale za moc nestojí. To ji ovšem nezabránilo zaznamenat poměrně slušné prodeje. Kontroverzní reklama je lepší než deset běžných reklam!

kg-dogfighting

[appbox googleplay kagegames.apps.KG_AppD1]

Secret SMS Replicator

Pokud se vám aplikaci Secret SMS Replicator podařilo nenápadně nainstalovat do telefonu své oběti, mohli jste si na svém telefonu číst veškeré její textovky (příchozí i odchozí), aniž by o tom věděla. Secret SMS Replicator byla z Google Play stažena na popud samotných uživatelů, stále si ji však můžete koupit přímo od autorů aplikace na stránkách zde.

secret-sms-replicator

Puff!

Vaším úkolem v zábavné aplikaci Puff! je co nejvíce foukat do mikrofonu vašeho telefonu. Ptáte se proč? No přece kvůli vzrušení! Čím více fouknete, tím výše se vykasá sukýnka dívenky na displeji telefonu. V současné době není tahle úsměvná aplikace k dispozici v žádném obchodě, pokud o ní však stojíte, můžete si ji zakoupit přímo od autorů na stránkách zde.

puff

 

Tawkon – Track Phone Radiation

Detektor radiace ve vašem telefonu. Podle iTunes nebyl přesný a zcela zbytečně děsil lidi. Na Androidu si aplikace hoví vedle několika kousků s podobným námětem. Pravda je, že tyhle aplikace jsou skutečně nepřesné. Pamatujte na to!

tawkon

[appbox googleplay com.tawkon]

Relapse

Aplikace Relapse byla vydána na podporu alba Relapse hudebníka Eminema. Z iTunes byla stažená kvůli tomu, že jste v ní mlátili retardované pacienty ústavu.

relapse

iHottiez

Další striptýzová aplikace našeho výběru. Tentokrát se však jedná o interaktivní video, v němž slečny můžete nechat tančit na jejich oblíbenou muziku. A to je asi tak všechno. Na Google Play je aplikace iHottiez ke stažení. Stojí necelou stovku.

ihottiez

[appbox googleplay phizuu.ihottiez]

Prohibition: The Dope Wars 2

Prohibition: The Dope Wars 2 je hra, v níž hrajete za gangstera, který se snaží co nejvíce zbohatnout prodejem drog. Aplikace byla z iTunes stažena, načež ji za pár dní nahradila jiná aplikace (CandyWars), v níž namísto drog prodáváte bonbóny. Prodeje upravené hry (za celou dobu svého pobytu v obchodu) se pak ani náhodou nevyrovnaly prodejům, které zaznamenala hra v původní verzi.

candywars

[appbox appstore 301786163]

Herb Converter

A když jsme se dostali k tématu drog. Herb Conventer si na drogového dealera nehraje, ona drogovým dealerům chce pomáhat. A to tím způsobem, že jim umožňuje rychlé převody uncí a gramů, což jsou běžné váhové jednotky, které se používají při prodeji marihuany. Po několika měsících neúčasti na iTunes byla aplikace navrácena na své místo.

herb-conventer

[appbox appstore 378609735]

Sexy Bikini Fart

Tohle je spíš nevkusné, ale proč by to mělo být zabanováno vlastně moc dobře nevíme. V aplikaci Sexy Bikini Fart se koukáte na pěkné zadečky v bikinách, které se před vámi nebudou nakrucovat, ale pořádně si prdnou. Jak říkáme, tohle není nic, co by z obchodu muselo být vyřazeno a to zvlášť v případě, kdy se tam „prdících“ aplikací nabízejí tuny. Nebo nám tím chce někdo sdělit, že holky s pěknými zadečky neprdí?

sexy-bikiny-fart

PinPointsX (LocalSin)

PinPointsX vám měl podle přesně zadaných parametrů najít sexuálního partnera ve vašem nejbližším okolí. Rychle. Jeho život na iTunes však netrval dlouho. Zajímavé je, že v podstatě stejná aplikace LocalSin běží na Google Play i iTunes bez jakýchkoliv komplikací. Co si o tom myslet?

local-sin

[appbox googleplay com.localsin]

[appbox appstore 449496697]

Dirty Fingers

Slečna v aplikaci Dirty Fingers myje váš displej od otisků prstů. Samozřejmě, že jenom jako. Ale vypadá při tom děsně sexy!

dirty-fingers

Beauty Meter (Beauty Scan)

Už podle názvu je jasné, že tady se bude měřit krása. Ta je prý změřitelná podle ostrých rysů a rovnoměrných obličejových partií – čím více jich máte, tím jste prý pro okolí přitažlivější. I když to asi taky není vždycky pravda, na čemž se shodli i odpovědní pracovníci iTunes a aplikaci zabanovali pro její zavádějící obsah. A pak se objevil kopec podobných aplikací, které si tam spokojeně hoví dodnes.

beauty-scan

[appbox googleplay com.outthinking.BeautyScan]

[appbox appstore 530052320]

Exodus International

Exodus International je kontroverzní náboženská skupina, snažící se o vyléčení zběhlých oveček v podobě gayů a lesbiček. Stejnojmenná aplikace Exodus International pak tuhle svébytnou sektu podporovala. A to poměrně radikálním způsobem. Proběhla petice na níž se podepsalo více jak 90.000 lidí a aplikace tak byla z iTunes stažená. Jenom si myslíme, že v tomto případě mělo iTunes zareagovat okamžitě. Zvlášť když tak reaguje na každou druhou blbost.

exodus-international

Swearport

Aplikace Swearport vám dokáže přeložit veškeré vaše nadávky a to hned do 60ti světových jazyků včetně češtiny. Chlapíkům z iTunes se tahle myšlenka nelíbila a tak ji najdete jenom na Google Play, kde za ní chtějí necelých dvacet korun.

swearport

[appbox googleplay com.dgml.swearport&hl=cs]

Pocket Heat

Pocket Heat je v podstatě takový malý prográmek, který přehltí váš telefon takovým způsobem, že se začne zahřívat. Naprosto cíleně – potom už totiž stačí vzít telefon do ruky a ohřívat si na něm svoje zkřehlé prsty. Myšlenka je to docela zajímavá, to ano, ale pro vaše telefony také docela nebezpečná. Alespoň o tom byla přesvědčena společnost Apple předtím, než aplikaci stáhla. Po pár týdnech ji ovšem zase obnovila.

pocket-heat

[appbox appstore 348529925]

iAmAMan

Menstruační kalendář pro muže. Co je na něm špatného? Obchodu iTunes se nelíbil kvůli tomu, upozorňuje na předmenstruační změny nálad a že si do něj muži mohou poznamenávat měsíční cyklus několika žen najednou. Nad úzkoprsým postojem Apple opět musíme zakroutit hlavou.

iamaman

 

Lucie Jiříková
Lucie Jiříková
Redaktorka na volné noze se zájmem o mobilní technologie, videohry, knihy, sport a zdravý životní styl.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře