Pondělí, 15 dubna, 2024
DomůNovinkyNexus 6 (Shamu) bude mít pohádkové specifikace. Ale jaká bude cena?

Nexus 6 (Shamu) bude mít pohádkové specifikace. Ale jaká bude cena?

Nový Nexus 6, který má typové označení Shamu, bude představen příští týden. Půjde o jeden z nejvýkonnějších smartphonů na trhu. Skvělou výbavu chystaného telefonu nyní potvrdil nástroj CPU-Z.

Společnost Google by měla nový Nexus 6 představit 15. nebo 16. října, tedy příští středu nebo čtvrtek. Podoba novinky je už všeobecně známá, navazuje na design letošní Motoroly X s dvojicí výrazných reproduktorů. Nový super Android však bude podstatně větší. Jeho čelní stranu bude totiž zdobit 5,9palcový displej s ultravysokým rozlišením QHD.

O pohon telefonu se postará procesor Snapdragon 805, se čtveřicí jader architektury Krait 450 na frekvenci 2,65 GHz a 3 GB RAM. S vykreslováním detailní grafiky si bez větších obtíží poradí čip Adreno 420. Nový Nexus by mohl také obstojně fotit, i když žádné fotografie zatím na internet neunikly. Ve výbavě má mít fotoaparát s rozlišením 13 Mpx a podporou natáčení 4K videa.

Při pohledu na specifikace je jasné, že Nexus 6 (krom své velikosti) bude mít jen málo slabin. Otázkou je, zda se stejně jako předchozí modely, bude prodávat za výhodnou cenu. Co myslíte?

jpeg

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

5 KOMENTÁŘE

  1. Pokud by měl mít 560 dpi tak by to při QHD rozlišení znamenalo 5.2″ displej a to je podle mě dobrá velikost. A oproti 5.9″ bych 5.2″ nepovažoval za slabinu, ikdyž není vyloučená ani jedna velikost. Pak už jenom aby dovnitř dali 3200 mAh, jak bylo uvedeno v hodně článcích + údajná úspornost Androidu L…a bude to naprosto super. Ještě teda doufám, že 23 GB uložiště je přímo pro uživatele (pokud ne, tak mě poučte, CPU-Z se mi totiž stahovat nechce, když jsem si ho stáhnul, tak mi nějaký proces začal vybíjet hrozně baterku, tak už to znovu řešit nepotřebuju).

  2. Příští týden bude patřit Googlu, čím víc se to blíží, tím víc se tesim!

  3. Uz je jasne ze bdue mit 5.9? kez by to byla ta 5.2 verze protoze v tu chvili mam jasno ale 5.9 je uz moc sileny

    • Dokáže si tady někdo vůbec spočítat DPI? Autor článku napsal, že Nexus 6 bude mít 5.9″…já neříkám, že to není pravda, ale na screenshotu je napsáno 560 dpi při rozlišení 1440×2392 (2392 + 168 jsou tlačítka trojúhelník, kolečko a čtverec, které vidíte na obrázku = 2560). A 560 dpi může při tomto rozlišení mít pouze 5.2″ displej…a aby měl 5.9″ displej 560 dpi, tak by musel mít rozlišení 1620×2880 a o tom jsem teda nikde nečetl. A co jsem se tak díval, tak si to dokázali spočítat jenom na gsmarena.com…

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře