Pátek, 28 června, 2024
DomůRecenzeVIDEO: Nexus 5 je rychlejší než supermobil LG G3

VIDEO: Nexus 5 je rychlejší než supermobil LG G3

LG G3 je skvělý kousek. Má superjemný QHD displej, nezvykle řešené ovládání na zadní straně, dostatek paměti RAM i výkonný Snapdragon 801 s kvartetem jader, jejichž frekvence je vyšponovaná na 2,5 GHz. Od telefonu, který výrobce vybaví sebevědomou cenovkou atakující 15 000 korun, však očekávám i něco navíc, než jen bombastické papírové parametry a vysoké výsledky v benchmarcích, a na mysli mám odpovídající uživatelský zážitek.

Jako uživatel iPhonu 5S (momentálně slouží jako druhý telefon) a Nexusu 5 (primární cihlička do kapsy) mám o tom, co mi plně vyhovuje, jasnou představu. Na různé lagy a posekávání obrazu jsem velmi háklivý. Oči zvyklé na téměř maximální plynulost si na takové věci jen těžko zvykají.

Po několika hodinách testování LG G3 mi bylo jasné, že neoptimalizované prostředí pro mě nebude úplně jednoduché překousnout. Smartphone není pomalý, to ne, ale nereaguje na povely tak jak jsem zvyklý. Pokud na „gé trojku“ přejdete třeba z Nexusu 5, rozdílu si okamžitě všimnete.

Ani by tak nevadilo, že si systém zlomek sekundy počká, než spustí animaci. Problém je, že vzorkovací frekvence často nedosahuje 60 snímků za vteřinu. Ve výsledku tak animace nejsou plynulé. Rozhodně ne tak jako na Nexusu 5, za který dnes z tzv. „šedého dovozu“ zaplatíte ani ne 8 000 Kč s DPH. Proč se o tom, že má LG G3 problémy s plynulostí uživatelského prostředí, nezmiňují redaktoři technologických serverů, to vážně nevím.

Na stejný problém si přitom stěžují i moji přátelé, kteří si G3 zakoupili. Na druhou stranu jsem tím alespoň vyloučil možnost, že se jedná o problém testovacího kusu, který mám zapůjčený. Vše může napravit systémový update. Zatím si však top model LG namazal na chléb loňský Nexus 5, jak dokazuje naše srovnání:

Video:

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

5 KOMENTÁŘE

  1. Zajimalo by me srovnani s dalsima telefonama. Jinak pro autora palec nahoru za video.

  2. Video super, je videt ze plynulost androidu se ani s bambilionem jader nikam neposunula.

  3. Fajn článek a toto už tu bylo i s5tkou že nexus je rychlejší možná se to nezdá ale čistý android dělá hodně.Zase porovnával sem Xperii Z2 s samsungem galaxy s2 kde byl Cynagogen Mode a S2vojka byla plynuleší a to už je co říct

  4. Docela by mě zajímalo srovnání mezi Nexusem 5 a Xiaomi Mi3. Co je rychlejší a plynulejší.

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře