Středa, 15 května, 2024
DomůRecenzeVýběr: Nevšední, extravagantní a úchylné smarthphony

Výběr: Nevšední, extravagantní a úchylné smarthphony

Stejně jako ve všech ostatních průmyslových odvětvích se i mezi smartphony tu a tam vylíhne nějaký ten extravagantní kus, výplod kreativního designerského přetlaku, který je navržen tak, aby na sebe strhával veškerou pozornost.

Některé kousky přitom dokážou být i celkem vkusné, jiné se však ve snahách o upoutání naší pozornosti vrhají na tenký led a často přitom překračují pomyslnou hranici vkusu.

V našem článku jsme se zaměřili na telefony ve všech skupinách, zdali patří do kolonky „vkusné“ či „nevkusné“ už posuďte čistě sami. Každému se přeci líbí něco trošku jiného. Do dnešního výběru jsme přitom nezahrnuli telefony, které jsme uvedli v našich předchozích článcích věnujících se telefonům ze zlata a nejdražším telefonům světa. I přesto se nám jich podařilo vytipovat celkem 18. Pojďte se na naše kandidáty podívat.

Aesir Copenhagen

Jeden z těch méně extravagantních telefonů, který zdobí masívní kovová či zlatá tlačítka. Výrazný design telefonu Aesir Copenhagen by se jistě hodil jako stylový doplněk, pokud byste však o toto umění měli zájem, budete si muset připravit 7250 eur v případě kovové verze, či 42 000 eur v případě verze ze zlata.

Aesir Copenhagen

Starfish Diamond Phone

Kýč v tom pravém slova smyslu. Telefon vypadá jako mořská hvězdice. Vrchní část telefonu je posetá drobnými kamínky. Pár jich pak najdeme i na druhé straně telefonu, kde se nachází i jeho displej. Tento smartphone se vyráběl v několika barvách včetně zelenkavé, růžové či světle modré a mohli jste si do něj dát hned dvě simkarty. V současné době ho už běžnou cestou neseženete.

Starfish Diamond Phone

Chamelephone

Tzv. Chamelephone byl navražen Hiroyuki Tabuchi pro společnost Fujitsu. Už z názvu se dá odvodit, že tento telefon je schopný měnit barvu podle povrchu, na kterém se nachází. Nakonec upoutá i netradiční čtvercové tělo telefonu. Chamelephone se zatím do výroby nedostal, třeba se ho ale jednou dočkáme.

chamelephone

Nokia Soda Phone

Spíše reklamní trik nežli telefon sám o sobě, i když kdo ví, zdali by to jednou nemohlo fungovat. Nokia Soda Phone je návrh telefon, který je poháněn čistě jen slazenými nápoji typu Coca-Cola, Fanta, Sprite, Mirinda a dalšími. Zajímavé, že?

Nokia Soda Phone

Motorola AURA

A teď zase něco ze skutečného světa. Telefon Motorola AURA se nachází na pultech obchodů, kde ho můžete koupit za cenu okolo 10 – 12 tisíc korun. Motorola AURA vás ke koupi může přimět prakticky jenom díky svému neobvyklému designu, hardwarově je na tom tento telefon více než bídně, ostatně na pulty obchodů se dostal už v roce 2008.

motorola-aura

Hyundai MP 280

Hyundai MP 280 vás nepřekvapí výraznou konstrukcí telefonu, ani hardwarovou specifikací. Jedná se o klasické tak akorát funkční „véčko“ z minulé generace telefonů. I přesto však skrývá jednu obrovskou zajímavost, či lépe řečeno vymoženost. Pod displejem tohoto véčka se nachází rozprašovač, který vás po každém otevření telefonu nastříká voňavkou. Ne, opravdu si neděláme legraci.

Hyundai MP 280

Nokia 888

Čas od času Nokia uveřejní video, ve kterém představí svou vizi budoucnosti. Nokia 888 je přitom jednou z těchto vizí a nutno podotknout, že opravdu povedenou vizí. Nokia 888 v současné době pouze ve formě konceptu, je chytrý telefon s úzkým tělem, které lze libovolně ohýbat. O něco takového se přitom v současné době snaží téměř všechny společnosti, kdo ví, zdali se tedy Nokie 888 v blízké budoucnosti skutečně nedočkáme.

nokia_888

Elfoid

Elfoid je snahou o polidštění chytrých telefonů. Veškeré hardwarové vybavení telefonu je proto uloženo v těle gumového panáka, který vypadá tak trochu jako dítě. Nám tento projekt moc lidský nepřijde a co vám?

 

elfoid 1

elfoid 2

Nokia 7600

A nyní zase něco z kolonky „běžné“. Nokia 7600, ačkoliv ji už neseženete v nabídce obchodů, stále můžete koupit za poměrně slušnou cenu v nejrůznějších bazarech, či aukcích. Raritní je tenhle mobil svým tělem, v době svého vydání (rok 2004) byl sice také nadmíru dobře vybaven, od té doby však protekla spousta vody v řekách.

nokia-7600

Goldvish Le Million

Na tomto telefonu je už z dálky vidět, že vás přišel na pořádný balík peněz. Netradiční tělo telefonu je totiž osázeno stovkami malých diamantů, z nichž každý by nasytil jednu menší africkou republiku. Ach ta marnivost.

goldvish-le-million

Vertu Signature Cobra

Úzké tělo luxusního telefonu Vertu Signature Cobra zdobí kobra. Tělo hada pak zdobí zase spousta drahých kamenů. Ačkoliv je společnost Vertu je známá svými netradičními a samozřejmě i velice drahými telefony, tento je z nich zdaleka nejujetější a vedle toho dosahuje také na jednu z nejzávratnějších cenovek. Dáte za něj něco kolem 1 milionu korun.

Vertu-Signature-Cobra

Projekt Ara

A teď zase rovnýma nohama zpátky na zem. Projekt Ara společností Google a Motorola je modulární telefon, který si v budoucnosti bude moci upravit každý podle své finanční situace a potřeb. Jednotlivé dílky téhle telefonní skládačky přitom budete moci vyměnit za výkonnější, či méně výkonné a to bez jakékoliv pomoci. Zní to opravdu zajímavě, uvidíme, zdali se nakonec dočkáme.

Motorola-Ara

Golden Buddha

Když je telefon Golden Buddha zavřený, vypadá jako zlatá pudřenka. Po jeho otevření vás ale nepřivítá vanička s pudrem, nýbrž číslice posazené do kruhu a desítky dalších zajímavých detailů včetně rytin. Cena telefonu není známa, my si ale troufáme typovat, že by vás vyšel na desítky tisíc eur.

Golden-Buddha-Phone

Motorola Flipout

Opět jeden z těch klasičtějších telefonů, který si klidně můžete koupit v některé z e-shopů. Motorola Flipout je zajímavá kompletní klávesnicí s možností okamžitě ji schovat za displej telefonu díky otočné konstrukci.

motorola-flipout

F88 Wrist Phone

F88 Wrist Phone vypadá jako by pocházel z výbavičky Jamese Bonda. Jedná se o náramkový telefon s 3 Mpix foťákem, který se může otáčet o 180 stupňů. Dále v něm najdete budík, bedničky a možnost konektivity skrze infračervený port. F88 Wrist Phone vás vyjde na 1 111 dolarů. To je celkem dost, na to že se to v poslední době hýří nejrůznějšími cenově dostupnými chytrými hodinkami, že?

f88_wrist_watch

Toshiba G450

Více než telefon vypadá Toshiba G450 jako takové lepší ovládání k televizi či k hi-fi věži. Úzké tělo s malým kulovitým displejem je vybaveno dvěma kruhovými číselníky ve stylu starých telefonů. Nechtěli bychom vidět, jak bychom z tohoto telefonu vytáčeli telefonní číslo ve stavu nouze.

toshiba_g450_02

Virgin Lobster 700

Když je řeč o tom ovládání na televizi, nesmíme zapomenout zmínit telefon Virgin Lobster 700. Ten byl vyprojektován už s tím, že uživatelům vedle volání poslouží jako ovládání. Z celého záměru nakonec sešlo, možná i kvůli vysoce bizarnímu vzhledu. Posuďte sami.

virgin-lobsterPředstavili jsme vám celkem 18 telefonů, o kterých jsme přesvědčeni, že se svou konstrukcí vymykají klasické produkci. Tyto telefony však nejsou ani zdaleka všemi extravagantními telefony, které se nám od počátku mobilů naskytly. Proto vás nyní vyzýváme – dejte nám vědět, které telefony byste do seznamu nejujetějších telefonů nominovali vy?

 

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

3 KOMENTÁŘE

  1. Něco jako Elfoid akorát trochu ve větším mají v Rakousku v Ars Electronica

  2. Siemens SX1 vs. Nokia 7600, když jsem měl SX1, myslel jsem, že něco takovýho už nikdo vyrábět nebude.. To jsem nevěděl, že se nokia nechala inspirovat 😀

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře