Úterý, 7 května, 2024
DomůNovinkyNevíte, kam se můžete jít vykoupat? Stáhněte si aplikaci Kde se koupat!

Nevíte, kam se můžete jít vykoupat? Stáhněte si aplikaci Kde se koupat!

Bioport Software Labs, firma zabývající se vývojem mobilního softwaru, připravila na letošní léto update populární komunitní aplikace Kde se koupat (Swim Places), která umí uživatelům snadno zprostředkovat informace o koupalištích na netradičních a bezplatných místech.

K dnešnímu dni bylo přidáno 1425 míst ke koupání a aplikace byla stažena už více než dvaceti tisíckrát iOS a Android uživatali. Kde se koupat byla v minulosti oceněna prestižní cenou Internet Effectiveness Award. Bioport Software Labs se na projektu podílí společně se spřátelenou firmou COEX, která je původním strůjcem myšlenky Kde se koupat a také správcem její webové aplikace.

Kde se koupat je nekomerční komunitní projekt, který mapuje nejlepší místa ke koupání. Dříve se projekt soustředil na Českou a Slovenskou republiku, avšak od loňského podzimu se Bioport společně s firmou COEX dohodli na rozšíření působnosti na celý svět pod názvem Swim Places. Samotné zaměření se nezměnilo a projekt se stále nejvíce soustředí na koupání ve volné přírodě – jezera, lomy, rybníky, řeky a pláže. Přesto aplikace nabízí i tipy na placená koupaliště, bazény a aquaparky.

kdesekoupat

Výhody užívání aplikace jsem vcelku zřejmé. Pro dané místo vám ukáže místa ke koupání pro vámi zadanou lokaci, která si následně můžete filtrovat podle vámi preferované kategorie např. lomy nebo jezero. Aplikace vám zároveň dává možnost zadávat svá oblíbená místa, k nimž můžete přidat jednoduché doplňující informace, pozici na mapě a případně i připojit fotografii. Při zadávání detailů vám aplikace nabízí již připravená zaškrtávací pole s informacemi o možnostech daného místa např. možnost občerstvení, nudapláž, placený vstup.

Senior developer Vladislav Skoumal vysvětluje důvody proč by měl člověk jejich aplikaci využívat: „Pokud se chcete v létě osvěžit a nechcete řešit davy lidí, chlor v očích nebo i shánění plavek, pak je pro vás aplikace Kde se koupat jak šitá na míru. Navíc vůbec nemusíte znát danou oblast, protože jiní uživatelé vám již všechny potřebné informace do mapy zadali“.

Cílovou skupinou této aplikace jsou zejména nadšenci do koupání ve volné přírodě, cestovatelé a v podstatě kdokoliv, kdo se rád koupe. „Naším cílem je získat co nejvíce uživatelů, převážně těch aktivních, kteří budou k obsahu aplikace přispívat svými tipy na nová místa a postupně se jim podaří zaplnit celou mapu světa skvělými místy na koupání,“ říká Ivoš Gajdorus ze společnosti COEX.

1_retina

Nové funkce:

 • vyhledávání míst podle názvu nebo lokality
 • Holo like look & feel (Android)
 • vektorové mapy (Android)
 • nové překlady – francouzština, španělština

Hlavní funkce:

 • jednoduché uživatelské rozhraní
 • optimalizováno pro iPad
 • přidávání míst přímo z aplikace
 • filtrování míst podle typu (lom, jezero, atd.) a dle kvality vody
 • vyhledávání míst podle názvu nebo lokality
 • spuštění navigace k vybranému místu
 • komentáře
 • hodnocení míst

Cena a dostupnost:

Zdarma na App Store i Google Play

Podporované jazyky

angličtina, francouzština, španělština, čestina

Web

http://www.kdesekoupat.cz

Stahujte:

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/kdesekoupat/“/]

Zdroj: TZ Bioport Software Labs

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře