Pátek, 19 dubna, 2024
DomůNovinkyNeuvěřitelné! Robot složil Rubikovu kostku za 0,887 sekundy. VIDEO

Neuvěřitelné! Robot složil Rubikovu kostku za 0,887 sekundy. VIDEO

Robot Sub1 inženýra a ekonoma Adama Beera složil slavnou kostku po pouhých dvaceti tazích za neuvěřitelných 0,887 sekundy. Tedy tak rychle, že během skládání pomalu ani nestihnete mrknout okem. Vynálezce šestibarevné krychle, maďarský architekt a designér Ernö Rubik, se zřejmě nestačí divit.

Zdali bude výsledek stroje Sub1, který našel své útočiště v obchodě Cubikon v Mnichově, zapsán do Guinessovy knihy světových rekordů, ovšem zatím není známo. U rekordního pokusu nebyl totiž přítomen oficiální zástupce instituce World Cube Association. Tvůrci robota nicméně věří, že její zaměstnanci po zhlédnutí videa rekord dodatečně uznají.

Jako první magickou hranici jedné sekundy před nedávnem prolomil s časem 0,9 sekundy stroj Jaye Flatlanda a Paula Rosea. Jeho rekord ale zřejmě dlouho nevydrží.

Nejrychlejším člověkem, který kdy dokázal kostku složit, je teenager Lucas Etter, který ji vloni složil za 4,904 sekundy.

Zdroj: Gizmag

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře