Pátek, 21 června, 2024
DomůNovinkyNETGEAR přichází na trh s firemním WiFi systémem Orbi Pro

NETGEAR přichází na trh s firemním WiFi systémem Orbi Pro

NETGEAR přichází na trh se systémem Orbi Pro, WiFi řešením navrženým speciálně pro potřeby malých a středně velkých firem. Novinka nabízí především rychlé bezdrátové připojení s širokým pokrytím, tři oddělené WiFi sítě s odlišným omezením přístupu a snadnou správu prostřednictvím mobilní aplikace.

Orbi Pro využívá nově koncipovanou třípásmovou WiFi technologii Fastlane3, která vytváří bezdrátový kanál mezi jednotlivými zařízeními řady Orbi Pro. Tento „virtuální kabel“ zajišťuje maximální rychlost připojení až 3,0 Gb/s (kombinované přenosové rychlosti 1 733 + 866 + 400 Mb/s) bez ohledu na počet připojených zařízení a dosahuje pokrytí WiFi signálem v rozsahu až 465 metrů čtverečních. Výsledkem je stabilní připojení bez nutnosti řešit mrtvé zóny či slabší signál typicky způsobený zdmi, dveřmi či více poschodími. Zařízení rovněž nabízí tři předdefinované bezdrátové sítě s odděleným přístupem pro management, zaměstnance a zákazníky či hosty. Umožňuje tak firmám získat naprostou kontrolu nad zabezpečením jejich dat.

Sada Orbi Pro obsahuje dva druhy zařízení – router a satelit – která jsou již z výroby spárována, aby bylo jejich nastavení co nejjednodušší. Uživateli proto stačí, aby připojil router Orbi Pro k jeho současnému internetovému modemu či vstupní bráně, umístil satelit kamkoli do centrálního prostoru a takřka okamžitě se může těšit výkonného WiFi připojení. DMobilní přístroje i samotnou síť lze navíc snadno konfigurovat a spravovat prostřednictvím zdarma dostupné aplikace Orbi.

WiFi systém Orbi Pro je v prodeji v za doporučenou koncovou cenu 15 110 Kč s DPH

– Snadná instalace a nastavení zařízení.
– Třípásmový WiFi systém s unikátním čtyřstreamovým 5GHz bezdrátovým kanálem mezi routerem a satelitem Orbi Pro.
– WiFi standard 802.11ac poskytující bezdrátové připojení o rychlosti až 3 Gb/s (1 733 + 866 + 400 Mb/s).
– Vícenásobné SSID v podobě tří oddělených Wi-Fi sítí určených pro management, zaměstnance a zákazníky.
– Šest výkonných antén se zesilovači zajišťujících široké pokrytí v rozsahu až 465 m2 s možností jeho dalšího až dvojnásobného navýšení prostřednictvím doplňkového satelitu.
– Technologie MU-MIMO a Beamforming pro přesnější směrování Wi-Fi signálu.
– Sedm gigabitových ethernetových portů (3× LAN port na routeru a 4× LAN port na satelitu).
– Pokročilé WiFi zabezpečení WPA/WPA-2 PSK.
– Flexibilní umístění v podobě stolního, stropního či nástěnného uchycení.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře