Čtvrtek, 20 června, 2024
DomůNovinkyNetgear AirCard 810: Bleskurychlý mobilní přístupový bod s podporou LTE kategorie 11

Netgear AirCard 810: Bleskurychlý mobilní přístupový bod s podporou LTE kategorie 11

Netgear uvádí na český a slovenský trh nový rychlý mobilní přístupový bod AirCard 810 (AC810). Zařízení kombinuje vysokorychlostní mobilní připojení LTE kategorie 11 s funkcí Carrier Aggregation a svým uživatelům tak nabízí teoretickou přenosovou rychlost až 600 Mb/s.

Stěžejním parametrem zařízení AirCard 810 je extrémní rychlost. Kromě standardního 3G WiFi připojení nabízí jako jediný přístroj na trhu podporu mobilních dat v síti LTE kategorie 11, zajišťující až dvakrát rychlejší stahování oproti LTE kategorii 6. Vysoká rychlost mimo jiné zaručuje okamžitou reakci používaných aplikací či plynulé přehrávání velkých multimediálních souborů. Společně s funkcí Carrier Aggregation (spojení více pásem sítě LTE pro zvýšení přenosové rychlosti) nabízí svým uživatelům teoretickou rychlost stahování až 600 Mb/s.

AirCard 810 navíc umožňuje v jednom okamžiku připojit až patnáct souběžně pracujících zařízení přes WiFi síť nejvyšší kategorie 802.11ac, která podporuje frekvenční pásma 2,4 GHz i 5 GHz. K dispozici jsou rovněž dva TS-9 porty pro připojení externích antén a microUSB port, jehož prostřednictvím lze dobíjet jiná mobilní zařízení (funkce Jump Boost).

Výkon lze ještě zvýšit prostřednictvím externí antény (modelové označení MIMO Antenna) a dokoupit je možné také dokovací kolébku, která z přístupového bodu vytvoří plnohodnotný primární zdroj internetového připojení v domácnostech či malých kancelářích. Kolébka je navíc vybavena jedním USB portem a pěti gigabitovými ethernetovými porty, jejichž prostřednictvím připojí uživatelé k internetu jakýkoli stolní počítač, notebook, tiskárnu, media server či síťové datové úložiště (NAS).

netgear-aircard-810-mobile-hotspot-ac810-34633

Uživatelé se mohou těšit i na snadnou instalaci a správu zařízení. Prostřednictvím dotykového 2,4″ displeje či mobilní aplikace AirCard mohou průběžně sledovat statistiky o využívání dat, upravovat nastavení či přijímat systémová upozornění. Aplikace je k dispozici na portálech Apple iTunes, Google Play a Amazon Appstore.

Vestavěný Li-Ion akumulátor pokryje nepřetržitý provoz po dobu až 11 hodin na jedno nabití a v pohotovostním režimu vydrží až 260 hodin. A uživatelé se mohou těšit také širokou řadu nejnovějších bezpečnostních protokolů pro bezdrátové sítě v kombinaci s pokročilými bezpečnostními funkcemi – kódování WiFi, WPS, VPN pass-through či NAT firewall.

Mobilní přístupový bod Netgear AirCard 810 je již v prodeji za doporučenou koncovou cenu 7 840 Kč s DPH. Externí anténa a dokovací kolébka DC112A budou českým a slovenským uživatelům dostupné během léta.

4127a8cb-916c-4fa2-b4e7-c26bacbdf4bd

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře