Úterý, 16 dubna, 2024
DomůNovinkyNepál zakázal populární battle royale střílečku PlayerUnknown’s Battlegrounds

Nepál zakázal populární battle royale střílečku PlayerUnknown’s Battlegrounds

V Nepálu zakázali populární hru multiplayerovou online PlayerUnknown’s Battlegrounds. Důvod? Je údajně násilná a má negativní vliv především na děti a mladistvé.

Zhruba měsíc poté, co hra PUBG byla zakázána v několika oblastech Indie, to tato střílečka nemá lehké ani v Nepálu. Vláda tohoto asijského státu se ji rozhodla úplně zakázat a požádala všechny místní poskytovatele internetových a mobilních služeb, aby ji zablokovali. „Dostali jsme velké množství stížností od rodičů a škol, které se týkají dopadu této hry na děti. PUBG jsme konzultovali i s psychiatry a ti nám potvrdili, že násilí v této hře negativně ovlivňuje chování lidí i v běžném životě.“

Hra PlayerUnknown’s Battlegrounds se zasloužila o zpopularizování herního režimu battle royale. Společně s dalšími 99 hráči začínáte na ostrově, jenž se neustále zmenšuje. Závěrečná přestřelka pak probíhá na velmi malém kousku země. PUBG v posledních měsících nicméně čelí silné konkurenci, kdy část uživatelů této hře sebraly tituly Fortnite a Apex Legends.

Zdroj

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře