Neděle, 9 června, 2024
DomůNovinkyNejvýkonnější smartphone na světě byl prozrazen ještě před premiérou

Nejvýkonnější smartphone na světě byl prozrazen ještě před premiérou

Budoucí Nexus zřejmě nabídne výkon z říše snů. Nasvědčuje tomu dvojice screenshotů, podle kterých smartphone v benchmarku AnTuTu dosáhl rekordního výsledků 85 530 bodů a deklasoval tak veškerou konkurenci. Napsal o tom server mobiltelefon.ru.

Kromě skóre, které je bez nadsázky fantastické, databáze výkonnostního testu prozradila, že nový Nexus dostane displej s Full HD rozlišením a o jeho výkon se postará procesor Snapdragon 820 – tedy čip s osmijádrovým procesorem, jenž využívá 64bitové architektury a neplanární FinFET technologii. Výrobcem telefonu má být LG, které má s Nexusy bohaté zkušenosti.

Samozřejmě že se může jednat i o podvod. Pro tuto eventualitu by mohla hovořit uvedená verze API 22 – tedy Lollipop 5.1. Je těžké si představit, že Google svůj budoucí top model testuje na starší verzi systému. Na druhou stranu, Android M Developer Preview nemá dosud oficiálně přiřazenu verzi API, a právě to mohlo aplikaci zmást…

nexus5_2015_antutu_02 nexus5_2015_antutu_01

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře