Neděle, 23 června, 2024
DomůNovinkyNejúčinnější antivirus pro Android je Kaspersky Internet Security, tvrdí studie

Nejúčinnější antivirus pro Android je Kaspersky Internet Security, tvrdí studie

Řešení Internet Security zvítězilo v testech produktů pro zařízení s Androidem čínských laboratoří PC Security Labs. Dle výsledků testů z letošního listopadu zachytilo bezpečnostní řešení od Kaspersky Lab 99,959 % hrozeb a neoznačilo jako hrozbu žádný neškodný vzorek.

Testování proběhlo na mobilních zařízeních s Androidem (verze 4.x). Vzorky malwaru a legitimních aplikací byly zapsány na SD kartu přístroje a poté byl nainstalován bezpečnostní produkt a aktualizován na nejnovější verzi. Testující na zařízení poté spustili bezpečnostní sken, pokud byl k dispozici, nebo ručně nainstalovali vzorové aplikace v případě, že produkt nabízel jen automatické skenování. Během testování byla zaznamenána všechna správná i falešná odhalení.

PC Security Labs testovaly celkem 13 produktů. Kaspersky Internet Security for Android detekoval 2 434 škodlivých vzorků z 2 435 a nezablokoval instalaci žádné neškodné aplikace. Druhý nejlepší výsledek odhalil jen 2 422 škodlivých aplikací (o 12 méně) a dvě legitimní označil za škodlivé (tzv. false positive).

Množství i síla hrozeb zacílených na zařízení s Androidem v poslední době rostou. Podle analýzy mobilních kybernetických hrozeb od Kaspersky Lab a Interpolu za 12 měsíců čelili jeho uživatelé více než 3 400 000 hrozeb, 59 % z nich usilovalo o krádež peněz.

Kaspersky

Zdroj: Kaspersky Lab

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře