Sobota, 11 května, 2024
DomůNovinkyNejtenčí tablet na světě Xperia Tablet Z dostává Android 4.2.2 Jelly Bean,...

Nejtenčí tablet na světě Xperia Tablet Z dostává Android 4.2.2 Jelly Bean, má to však háček

Firma Sony oznámila dostupnost nového firmwaru s Androidem 4.2.2 Jelly Bean pro tablet Xperia Tablet Z. Nová verze je zatím k dispozici jen majitelům verze s podporou LTE (model SGP321). Varianty (SGP311, SGP312), které disponují pouze WiFi modulem, mají zatím smůlu. V tuto chvíli není jasné, jak dlouho budou jejich majitelé na aktualizaci čekat.

Firmware distribuovaný metodou OTA (over-the-air) má číselné označení 10.3.1.A.0.244; už dříve ho dostaly smartphony Xperia ZL, Xperia ZR a Sony Xperia Z.

S tabletem Xperia Tablet Z se můžete beztrestně vykoupat. Vydrží sprchu i ponoření pod hladinu, splňuje totiž specifikace stupně krytí IP55 a IP57.

Přístroj má extrémně tenké tělo a jemný displej s rozlišením 1920 × 1200 bodů. Výkonný procesor doplňuje solidní porce 16 GB paměti včetně slotu na paměťové karty. Snímky z fotoaparátu s rozlišením snímače osm megapixelů jsou použitelné.

Android 4.2.2 Jelly Bean přináší widgety na zamykací obrazovku, vylepšení výkonu a opravu chyb.

Největší změnou je nové rozmístění softwarových tlačítek a přestěhování notifikační lišty zespodu na horní část obrazovky; aktivuje se tahem prstu dolů a nabízí i panel rychlého nastavení.

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/tabletzxperia/“/]

Zdroj: Xperia Blog

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře