Neděle, 12 května, 2024
DomůNovinkyNejtenčí tablet na světě Sony Xperia Tablet Z na fotografiích

Nejtenčí tablet na světě Sony Xperia Tablet Z na fotografiích

Nejtenčí tablet na světě, který včera představil výrobce Sony a dnes začal prodávat japonský operátor NTT Docomo, se dostal do rukou redaktorům technologického webu The Verge. Ti ho nafotili a my se tak můžeme podívat na několik nových fotografií Xperia Tabletu Z.

Desetipalcová obrazovka s rozlišením 1920 × 1200 obrazových bodů se může pochlubit hustotou 224 ppi (bodů na palec) a podle prvních zjištění nedosahuje kvalit displejů použitých v Nexusu 10 a iPadu 4. Procesorem je čtyřjádrový Snapdragon S4, který pracuje na nominální frekvenci 1,5 GHz. Operační paměť má kapacitu 2 GB, interní 32 GB; dá se ale naštěstí rozšířit pomocí microSD karet. Osmimegapixelový fotoaparát k zaznamenání momentek bohatě postačí. Operačním systémem je Android 4.1 Jelly Bean.

Po designové stránce patří tablet k tomu lepšímu, co je dnes na trhu ? jeho záda jsou v podstatě rovná placka s kulatým výřezem pro fotoaparát. Redaktoři The Verge si rovněž pochvalovali kvalitní dílenské zpracování.

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/Xperia Tablet Zv/“/]

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře