Středa, 8 května, 2024
DomůNovinkyNejprodávanějším mobilem všech dob je Nokia 1100

Nejprodávanějším mobilem všech dob je Nokia 1100

Věděli jste, že nejprodávanějším mobilem všech dob je Nokia 1110? Tento jednoduchý model byl do prodeje uveden v roce 2005. Od té doby si jej pořídilo více než 250 miliónů lidí.

Přestože se největší popularitě aktuálně těší moderní chytré telefony s velkými dotykovými displeji a nespočtem funkcí, které nabízejí jejich operační systémy, opravdovými rekordmany v prodeji jsou levné hloupé mobily.

Tím historicky nejprodávanějším se stala Nokia 1110 s malým 1,3″ nedotykovým displejem s rozlišením 68 × 96 obrazových bodů a baterií s kapacitou 900 mAh. Mobil neměl fotoaparát, chyběla podpora JAVY a WAP. Nokia 1100 byla určena výhradně na telefonování (jednoduchý adresář byl schopný pojmout až 200 kontaktů) a psaní textových zpráv (SMS). Za titul nejprodávanějšího mobilu na světě vděčí především popularitě značky Nokia a nízké ceně, která byla zhruba 2 500 Kč.

Nokia 1100 má v současné době nedostižný náskok před svou nejmodernější konkurencí. Apple prodal do této chvíle přes 60 milionů kusů svého modelu iPhone 4S. Nejprodávanějším telefonem od Samsungu je smartphone Galaxy S III, který si za poslední dva roky koupilo zhruba 40 milionů lidí.

NOK

Zdroj: The Tepegraph

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře