Úterý, 7 května, 2024
DomůNovinkyNejpomalejší WiFi internet mají stále v Libereckém kraji, tvrdí statistika

Nejpomalejší WiFi internet mají stále v Libereckém kraji, tvrdí statistika

I ve třetím měsíci letošního roku si server DSL.cz připravil zajímavé statistiky zaměřené na WiFi providery. Z aktuálních měření vyplývá, že s rychlostí si nejvíce polepšila Vysočina, která má po Plzeňském kraji nejrychlejší WiFi připojení. Největší propad zaznamenal Olomoucký kraj.

„Nejrychleji se pomocí Wi-Fi internetu surfuje v Plzeňském kraji, kde jsme naměřili 15,5 Mb/s. Na druhém místě skončila s 14 Mb/s Vysočina, u které vidíme největší meziměsíční změnu, a to nárůst rychlosti o 22 %,“ uvedla mluvčí serveru DSL.cz Jitka Ernestová. Špatně na tom není ani Praha, kde bylo naměřeno 13,2 Mb/s.

Největší pokles v březnu postihl Olomoucký kraj, kde meziměsíčně rychlost klesla o 12 %. Nejpomalejší WiFi internet mají stále v Libereckém a Pardubickém kraji. V Libereckém kraji server DSL.cz nicméně naměřil zrychlení o 4 %. V Pardubickém naopak rychlost v porovnání s únorem o 4 % klesla.

Celkové naměřené rychlosti WiFi internetu v březnu můžete porovnat v tabulce:

Zdroj

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře