Nejnovější iOS aktualizace zničí opravené iPhony s neoficiálními komponentami


Nejnovější iOS aktualizace zničí opravené iPhony s neoficiálními komponentami

Společnost Apple se rozhodla bojovat proti neautorizovaným servisům a to bez jakýchkoliv skrupulí. Nejnovější aktualizace na iOS9 totiž detekuje iPhony, které byly opraveny v neautorizovaných servisech, a potom je zablokuje.

Spousta lidí dává kvůli vysokým nákladům na opravu iPhonů a iPadů přednost servisům třetích stran, které jsou levnější. Nižší cenu má však často na svědomí použití neoficiálních komponent. A právě to se Applu zjevně moc nelíbí – po aktualizaci tak iPhony s neoficiálními komponentami hlásí „Error 53“ a nejde s nimi udělat vůbec nic.

Majitel známé internetové stránky iFixit uvedl: „Problém nastává v případě výměny tlačítka Home a nebo kabelu. Po updatu telefon zkontroluje, zdali používá originální komponenty, a pokud ne, tak ho jednoduše uzamkne. Nevím o žádném způsobu, který by ho dokázal přivést zpět k životu“.

V současné době je tak jediným možným řešením koupě nového iPhonu.

Společnost Apple k tomuto kroku vydala oficiální vyjádření:

„Chráníme údaje o otiscích prstů pomocí zabezpečeného enklávu, který je unikátně spárovaný se snímačem Touch ID. Pokud je iPhone opraven v autorizovaném servisu a nebo v Apple Storu a dojde k výměně dotykového senzoru Touch ID, otisk se znovu spáruje. Tato skutečnost zajišťuje, že zařízení a funkce iOS týkající se Touch ID zůstávají v bezpečí. Bez této jedinečné kontroly může jakákoliv náhrada za Touch ID pro uživatele představovat nebezpečí a neautorizované osoby mohou získat přístup k zabezpečeným datům uživatele. Update přináší dodatečnou kontrolu a pokud zjistí, že v iPhonu se nachází neoriginální Touch ID tlačítko, zobrazí chybu 53. Pokud se zákazník s touto neopravitelnou chybou setká, doporučujeme mu kontaktovat podporu Applu“.

Takové vyjádření je sice docela srozumitelné, ale na druhou stranu – blokovat svým zákazníkům produkty bez jediného varování je docela přehnané. No ne?

iphoneoprava-640x480

Zdroj: The Guardian

Share and Enjoy !

0Shares
0 0
The following two tabs change content below.

Martina Lipertová

Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.Diskuze: (3)


  1. Kikina

    Vaše data vám, ovce, ochráníme i za tu cenu, že vám k nim znemožníme přístup. Amen.

  2. Tesid

    Pokud neni zarizeni v zaruce je to z jejich strany asi i protipravni jednani. A akorad dalsi uzivatele odradi od nakupu.

  3. Pingback: Apple čelí žalobě za blokování iPhonů opravených v neautorizovaném servisu - Svět aplikacíTento web používá k poskytování služeb soubory cookie.