Pondělí, 15 dubna, 2024
DomůNovinkyNejlevnější tablet stojí necelých 1000 Kč, prodává se ve Velké Británii

Nejlevnější tablet stojí necelých 1000 Kč, prodává se ve Velké Británii

Ve Velké Británii se začal prodávat počítačový tablet UbiSlate 7Ci. V běžném prodeji ho lze pořídit za pouhých 30 liber (v přepočtu 980 korun), což z něj činí jedno z nejdostupnějších zařízení tohoto typu na trhu.

Kvůli nízké ceně samozřejmě UbiSlate 7Ci nepatří mezi ty nejvýkonnější přístroje na trhu. Díky jednojádrovému procesoru a 512 MB RAM by měl ale bez problémů zvládat prohlížení internetu a zobrazení elektronických knih, stejně jako tvorbu poznámek a přehrávání videa.

Tablet má sedmipalcový dotykový displej (rozlišení 480 × 800 px) a pochlubit se může i 4GB úložným prostorem, který je možné navíc rozšířit pomocí paměťových karet typu microSD. K internetu se je možné připojit výhradně prostřednictvím WiFi sítí. Varianta s integrovaným 3G modulem se nevyrábí.

Ve výbavě dále nechybí ani webkamera, byť má nízké rozlišení. Operačním systémem má být Android 4.0.3 Ice Cream Sandwich, přestože launcher na screenshotu pochází ze starší verze Gingerbread.

UbiSlate 7Ci je komerční verzí tabletu Aakash 2, který měl za úkol výrazně podpořit rozvoj počítačové gramotnosti v celé Indii.

tabletZdroj: The Guardian

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře