Sobota, 11 května, 2024
DomůRecenzeNejlepší závodní hry loňského roku pro Android, iOS i WP

Nejlepší závodní hry loňského roku pro Android, iOS i WP

Nabídka obchodů s aplikacemi se neustále rozrůstá. Ať už mluvíme o Google Play, App Store nebo Windows Phone Store, každý okamžik do nich přibývají desítky a stovky her nejrůznějších kvalit. Čert aby se v tom vyznal, že?

Pokud také trpíte pocitem, že se v té záplavě herních novinek ztratíte, pomůže vám náš výběr nejlepších her roku 2014 seřazených do jednotlivých kategorií (arkády, adventury, logické hry, akční hry, závodní hry, strategické hry, sportovní hry, RPG a simulátory). Články budeme uveřejňovat postupně, proto prosím buďte trpěliví, i na váš šálek kávy se určitě dostane. A nyní se už pusťme do samotného výběru, dnes se podíváme na závodní hry.

Reckless Racing 3

Druhé pokračování veleúspěšné závodní hry viděné pohledem shora dopadlo přímo úžasně. Hra nabízí širokou paletu nejrůznějších okruhů, prostředí a automobilů, ale především několik herních módů, které dohromady zabaví snad všechny oddané fanoušky závodních her.

Reckless Racing 3

[appbox googleplay com.pixelbite.rr3]

[appbox appstore 882453590]

Table Top Racing

Table Top Racing se citelně podobá legendární závodní hře Death Rally s tím rozdílem, že se na klání malých autíček koukáte z kamery pověšené za automobilem. Jinak tu ovšem najdete všechno to, co byste čekali od samotné Death Rally – tedy zběsilé závody, ve kterých je o vítězi často rozhodnuto až v samotném závěru hry a to za pomoci nejrůznějších zbraní. Jestliže máte rádi angličáky nebo zběsilé tempo hraní, Table Top Racing rozhodně patří do vaší herní knihovny.

Tablet Top Racing

[appbox googleplay com.playrisedigital.ttr]

[appbox googleplay com.playrisedigital.ttge]

[appbox appstore 575160362]

[appbox appstore 838295503]

Colin McRae Rally

Máte rádi kaménky případně i bahno a špínu odlétávající od pneumatik? Tak to je pro vás hra Colin McRae Rally přímo stvořená. Rallye závody nesoucí jméno zesnulé rallye legendy přichází se slušným, na poměry dotekových zařízení spíše realistickým jízdním modelem a horou rychlostních zkoušek šněrujících desítky evropských destinací. Přijmete vhozenou rukavici a utkáte se na šotolině s evropskou rallye špicí?

Colin McRae Rally

[appbox googleplay com.codemasters.cmrally]

Asphalt 8: Airborne

Závodní klasika čistě arkádového ražení se vyžívá ve velkolepých detonacích a bláznivých skocích, kdy s automobilem není problém udělat otočku o 360 stupňů a více. Pokud máte rádi uvolněnou zábavu a jako malí jste milovali Cobru 11, Asphalt 8: Airborne je pro vás jako dělaná.

Asphalt-8-Airborne

[appbox googleplay com.gameloft.android.ANMP.GloftA8HM]

[appbox appstore 610391947]

[appbox windowsphone 3a9e6a13-433b-495d-879e-d4704fb40703]

Trials Frontier

Pohledem z boku viděná závodní hra, v níž se se svým motocyklem vydáte zdolat tratě plné hrbolů a dalších nerovností. Tak by se ve stručnosti dala shrnout charakteristika Trials Frontier. A kdybyste byli pečliví, dodali byste k tomu ještě informaci, že hra nabízí spoustu možností nákupů a vylepšení a přichází v osobitém a naprosto pompézním grafickém stylu. Tedy alespoň nám se to tak jeví.

Trials Frontier

[appbox googleplay com.ubisoft.redlynx.trialsfrontier.ggp]

[appbox appstore 659283309]

Pumped BMX 2

Pumped BMX 2 klame tělem. Na první pohled se totiž jedná o velmi primitivní, skoro až legrační závodní hříčku s velmi nízkou obtížností, kterých tu už byly mraky. Na první ohmatání však zjistíte, že takto to rozhodně není. Pumped BMX 2 je pohledem z boku viděná, velice komplexní a především zábavná arkádová hra, ve které budete trikovat po vzoru Tonyho Hawka. Pokud máte rádi hry ve stylu Tony Hawk’s Pro Skater a spol., v Pumped BMX 2 si určitě užijete!

Pumped BMX 2

[appbox googleplay com.noodlecake.pumped2]

[appbox appstore 893141226]

Checkpoint Champion

Prověřte své závodní schopnosti v nekonečné smršti desetisekundových výzev, které vám vyplaví adrenalin do krve! Asi takto nějak by se dala propagovat závodní hra Checkpoint Champion, která se svým formátem výtečně hodí na doteková zařízení. Hra je velmi populární a asi i proto se nedávno dostala z iOS i na Android.

Checkpoint-Champion

[appbox googleplay com.protostar.checkpoint]

[appbox appstore 912284340]

Perfect Shift

Závodní hra Perfect Shift přichází na Windows Phone s ověřenými herními principy legendární hry Drag Racing, nebo novější CSR Racing. Základem hry je tedy řazení ve správné chvíli, ale také rozsáhlé upgradování mezi jednotlivými závody. A jak to tak bývá u tohoto typu her, v Perfect Shift se setkáte s poměrně slušným grafickým provedením a hlavně se spoustou našlapaných automobilů, nad nimiž srdce závodního fanouška zběsile zaplesá. Berte všemi deseti!

Perfect Shift

[appbox windowsphone a6e30499-a0c9-4183-ac5a-de377088e8ba]

Pako – Car Chase Simulator

Pako není nadávka, ale poměrně originální závodní hra, v níž se hráči snaží ujet dotírající policii. Hraje se v rychlém arkádovém tempu a tudíž i na body. Jak dlouho zůstanete na svobodě vy? Jo a to jsme zapomněli – stejně jako je originální náplň hry, je originální i její vizáž. Ostatně posuďte sami, kdy naposledy jste něco takového viděli mezi závodními hrami?

Pako - Car Chase Simulator

[appbox googleplay com.treemengames.pako]

[appbox appstore 903183877]

Beach Buggy Blitz/Beach Buggy Racing

Závodní hra Beach Buggy Racing se v roce 2014 na Andoidu a iOS rozrostla o pravověrné pokračování Beach Buggy Blitz, zatímco původní hra se dostala zase do Windows Phone Store. V obou hrách svorně najdete opravdu velmi třaskavou hratelnost v roztomilém grafickém stylu a velkou porci nejrůznějších závodních tratí a herních módů. Tohle vás zkrátka bude bavit i pokud nejste malé děti, to nám věřte!

beach-buggy-racing

[appbox googleplay com.vectorunit.yellow]

[appbox appstore 558204510]

[appbox windowsphone 27f2e0ef-5a0c-4dca-a383-b89f9485b9d2]

Lucie Jiříková
Lucie Jiříková
Redaktorka na volné noze se zájmem o mobilní technologie, videohry, knihy, sport a zdravý životní styl.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře