Čtvrtek, 9 května, 2024
DomůRecenzeNejlepší Twitter klient pro Windows Phone 7

Nejlepší Twitter klient pro Windows Phone 7

Pokud využíváte mikroblogovací sociální síť Twitter a máte chytrý telefon s operačním systémem Windows Phone 7, určitě chcete posílat příspěvky i z mobilního telefonu. Tak jako na každé platformě, i zde existuje řada aplikací pro přístup k Twitteru.

Windows Phone 7 se sice chlubí výbornou podporou sociálních sítí (přímo do systému je integrována podpora pro Twitter,Facebook a Linkedln), ovšem bez externí aplikace to ve většině případů stejně nepůjde. Samozřejmě že můžete využít integrovaný internetový prohlížeč Internet Explorer a k Twitteru se přihlásit přes něj, ale když je na Marketplace dostupný klient, byla by škoda ho nevyužít.

V první řadě je nutno říci, že samotný Twitter nabízí oficiální stejnojmennou aplikaci, která sice zvládne základní operace, nicméně postrádá pokročilejší funkce a na své konkurenty ztrácí i po rychlostní stránce. Je vidět, že vývojáři se soustředili především na snadné použití pro běžné uživatele a ti, co vyžadují více se musejí poohlédnout jinde. S přizpůsobením pro běžného uživatele jde ruku v ruce i možnost přizpůsobení. V nastavení naleznete velikost fontu písma, četnost updatů, jazyk, vypnutí automatického otáčení displeje, nebo třeba volbu barevného schématu.  Je to škoda, protože například na operační systému iOS je oficiální aplikace výborně použitelná a většina uživatelů nemá potřebu ji nahradit alternativní aplikací od nezávislých vývojářů.

O něco lépe je na tom aplikace se zvláštním názvem Mehdoh. Ta byla dlouho nekorunovaným králem Twitter klientů pro Windows Phone 7 a jelikož je již k dispozici zcela zdarma, není důvod jej nevyzkoušet. Samotné uživatelské prostředí se dost podobá oficiální aplikaci, možnosti přizpůsobení jsou však o dost širší. Program naplno využívá možností operačního systému a díky animované živé dlaždici skvěle zapadne do uživatelského prostředí. Podporuje upozornění pomocí notifikací, sloupce konverzací, aktuální trendy, zobrazuje miniatury odkazů v tweetech přímo v aplikaci a ještě mnohem více. Díky možnosti obnovovat všechny sloupce (Timeline, Mentions, Messages a další) najednou ušetří mnoho času a dokáže i úspěšně blokovat spamboty, jejichž počet díky rostoucí popularitě Twitteru den za dnem roste. Jeho jedinou nevýhodou je podpora pouze jednoho uživatelského účtu. Pokud tedy spravujete pouze svůj osobní účet, je Mehdoh to pravé pro vás.

Ještě více přináší multiplatformní klient Carbon. Ten je sice placený (plná verze stojí necelých 42 Kč), nicméně na vyzkoušení nabízejí vývojáři i bezplatnou verzi. Na rozdíl od Mehdohu však podporuje více uživatelských účtů, což z něj dělá právoplatného krále Twitter klientů na Windows Phone 7 platformě. Mehdoh totiž už podporu více uživatelských účtů nikdy nenabídne, jeho vývoj byl bohužel nedávno zcela ukončen. Jinak se nabídka funkcí nijak významně neliší, za zmínku stojí snad jen funkce Quickline, která shromažďuje seznamy retweetů a informace o vyhledávání. První verze aplikace sice vykazovala určité nedostatky, v posledním updatu však došlo přidání notifikací a Carbon se stal jasnou jedničkou na poli Twitter klientů pro Windows Phone 7.

Jakou aplikaci tedy vybrat? Pokud spravujete pouze jeden účet, nemá cenu uvažovat o oficiální aplikaci od Twitteru. Mehdoh nabízí mnohem více a je také zdarma. Jestli ale potřebujete spravovat dva a více účtů, zvolte Carbon.

Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře