Čtvrtek, 11 dubna, 2024
DomůRecenzeNejlepší strategie roku 2013, které si budete chtít zahrát

Nejlepší strategie roku 2013, které si budete chtít zahrát

Hrajete rádi na svém telefonu či tabletu hry? V předchozích článcích jsme vám prvně přinesli tipy na nejpovedenější hry roku 2013, které jsou ke stažení na Google Play zdarma, poté jsme se zaměřili pouze na závodní hry.

Dnešní článek potěší zejména čtenáře, kteří si rádi namáhají své mozkové závity. Nebude se jednat o prosté puzzle hry, v tomto žánru musíte prokázat vedle logického uvažování také špetku důvtipu a taktizování. Řeč bude o nejlepších strategických hrách, které se v uplynulém roku objevily na Google Play a které zadarmo či za nějaký ten peníz můžete stahovat a krátit si tak dlouhé chvíle při cestování či relaxování.

Anomaly 2

anomaly2

Anomaly 2 přichází ze stejnou herní myšlenkou na principu Tower Offense a Tower Defense jako první díl, avšak na čem vývojáři znatelně zapracovali, byla grafika, nové transformace tanků a tolik žádaný multiplayer. V multiplayer modu jeden z hráčů dostane kompletně na starosti mimozemskou obranu včetně jejích zvláštních schopností.

Pokud někdo první díl nehrál, jedná se o taktickou hru s bohatým příběhem, ve kterém na zemi v roce 2018 přišla mimozemská armáda a začala naši planetu drancovat. Vašim úkolem bude se postavit na vzdor a vykopat odsud cizáky.

Pokud si chcete opravdu hodně zataktizovat a zároveň vizuálně nakrmit své oči, Anomaly 2 je pro vás jak stvořený.

[appbox googleplay com.elevenbitstudios.anomaly2game]

Autumn Dynasty

autumndynasty

Autumn Dynasty je pro dotykové ovládání parádně optimalizovaná strategie z prostředí feudální Číny. Hráč velí rozličným jednotkám napříč bitevním polem ležícím v různých terénech, k dispozici je kampaňový singleplayer mod či skirmish (neboli instantní bitva). Rozvojový strom jednotek a budov umožňuje v průběhu hry vynalézat/vyzkoumávat nové prostředky pro boj, které mění dosavadní taktiky.

Povely jsou zadávány různými gesty, při každém tažení prstem po displeji zůstává viditelná stylová stopa. Pro staromilce je dostupná i klasická varianta, kde se povely zadávají prostřednictvím tlačítek.

Autumn Dynasty je nejlepší tradiční real-time strategie, kterou můžete na svůj Android stahovat.

[appbox googleplay com.touchdimensions.autumndynasty]

Breach & Clear

breachandclear

Branch & Clear je taktická SWAT akce, neboli hra, ve které se v roli zásahové jednotky poperete s teroristy. Vaším úkolem bude najmout a vyzbrojit svůj tým, jež je založený na skutečných jednotkách.

Taktické krytí, vstupování do místností, zaujetí vstupní pozice, používání nesmrtících zbraní – to je vše, s čím se budete po celou dobu hraní potýkat. Zvolení správné taktiky a místa je velice důležitým faktorem, v případě chyby totiž dáte nepříteli možnost vás nelítostně sejmout. Jak budete postupovat jednotlivými misemi, vaše jednotka bude sbírat zkušenosti, aby se v budoucnu mohla poprat i s většími hrozbami.

Branch & Clear je perfektní strategie, kterou ocení zejména milovníci rychlých akcí a zbraní.

[appbox googleplay com.gun.bnc]

Devil’s Attorney

devilsattorney

Ďáblův advokát je strategická hra z právního prostředí v 70. letech, která se točí kolem právníka Maxe McManna. Pomocí logických zvratů zprošťuje žalob své pochybné klienty, za což dostává dobře zaplaceno a na špatnou životní úroveň si rozhodně stěžovat nemůže.

Hra je vytvořena v komixovém stylu, doplněna o skvělé hlášky, které jen podtrhují Maxovu osobnost a charakter. Herní prvky jsou dané a neměnné. Každé kolo v soudní síni můžete využívat obdržené body na vynaložení zvláštních schopností, pomocí kterých se snažíte porotu přesvědčit o nevině svého klienta.

Ďáblův advokát nadchne především vtipnými hláškami a zábavným zpracováním, zabaví na dlouhé hodiny.

[appbox googleplay com.senri.da]

Frozen Synapse

frozensynapse

Frozen Synapse je abstraktní strategická střílečka s velkým množstvím možností. Hráč každou minutu určí působení své jednotky, včetně toho, jak dlouho jim potrvá cesta z bodu A do bodu B, kde se zastaví a zkontrolují vytyčené úhly, stále v zákrytu.

Jedná se o netradičně ztvárněnou strategickou akci, která mimo jiné zaujme i svým vizuálním zpracováním.

[appbox googleplay com.mode7games.frozensynapse]

Kingdom Rush Frontiers

kingdomrush-frontiers

Kingdom Rush Frontiers přináší klasické Tower Defense další úroveň. Vedle tradiční zběsilé fantasy věže, kterou můžete znát z prvního dílu hry, se ve hře nachází zcela noví hrdinové. Každý má své unikátní vlastnosti, které v průběhu singleplayer kampaně dále rozvíjí a skillují. Samozřejmě se ve hře nachází také množství nových věží, nepřátel a bossů.

[appbox googleplay com.ironhidegames.android.kingdomrushfrontiers]

Plague Inc.

plagueinc 500x375 Zkraťte si čekání na Ježíška   Nejlepší hry roku 2013 zdarma

Plague Inc. je simulátor světové pandemie, kde úkolem hráče je pomocí vědy z nenápadné nákazy vytvořit globálního obávaného zabijáka. Lze definovat příznaky, průběh onemocnění či způsob šíření. V průběhu hraní se budou odemykat nové možnost, které vždy změní průběh hry. Proti vám budou stát světové zdravotní organizace, které dříve či později vaše snahy zarazí.

Než se jim to však povede, váš cíl je jednoduchý – co nejvýrazněji zredukovat světovou populaci. Mikrotransakce vás mohou zbavit reklamy či urychlit výzkum nových mutací viru. Každá hra má náhodně definované parametry a prostředí, vždy svoji strategii budete muset přizpůsobit okolním podmínkám.

[appbox googleplay com.miniclip.plagueinc]

Plants vs. Zombies 2

plantsvszombies2

Plants vs. Zombies je dnes již známou šílenou strategií, ve které chráníte váš trávník před hordou nemrtvých (nebo neživých?). Hra obsahuje množství taktických prvků, pomocí kterých se můžete snáze vypořádat s přicházejícími nepřáteli.

Druhý díl vás zavede zpět v čase do historie, abyste zombíky pokořili za použití nových technik na starodávné půdě. Zombíci jsou chytřejší než kdy předtím, váš úspěch bude záležet také na vaší rychlosti a rozhodnosti.

Plants vs. Zombies 2 přináší novou dávku zábavy s šílenými animacemi.

[appbox googleplay com.ea.game.pvz2_na]

Již brzy se v dalším článku společně podíváme na nejlepší RPG.

Zdroj: androidcentral.com

Martin Polický
Martin Polický
Martin miluje mobilní technologie, které ve svém volném čase rád testuje a recenzuje.
Další články

1 komentář

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře