Pondělí, 10 června, 2024
DomůRecenzeNejlepší strategické hry loňského roku pro Android, iOS i WP

Nejlepší strategické hry loňského roku pro Android, iOS i WP

Nabídka obchodů s aplikacemi se neustále rozrůstá. Ať už mluvíme o Google Play, App Store nebo Windows Phone Store, každý okamžik do nich přibývají desítky a stovky her nejrůznějších kvalit. Čert aby se v tom vyznal, že?

Pokud také trpíte pocitem, že se v té záplavě herních novinek ztratíte, pomůže vám náš výběr nejlepších her roku 2014 seřazených do jednotlivých kategorií (arkádové hry, adventury, RPG hry, logické hry, závodní hry, sportovní hry, akční hry a simulátory). Články uveřejňujeme postupně, takže i na váš šálek kávy se dostane. Dnes se podíváme na nejlepší strategie. A jelikož jsou strategické hry pro dotekové platformy jako dělané, máme pro vás hned 14 zástupců.

Braveland Wizard

Braveland Wizard je pokračování podařené fantasy strategie Braveland. Poznávacím znamením této série jsou tahové souboje ve stylu Heroes of Might and Magic, což je hra, které v redakci opravdu fandíme. Bohužel HD předělávka Heroes of Might and Magic III nás velmi zklamala. Ale to by byl námět na jiný článek.

braveland-wizard

[appbox googleplay com.tortugateam.bravelandwizard]

[appbox appstore 739040557]

[appbox windowsphone bcfb694a-6834-42b1-a023-6b6647b67de0]

Out There

Moderně vyhlížející survival tahovka pro Android a iOS, v níž se jakožto hlavní hrdina hry vydáte na cestu vesmírem. Přitom musíte svoji raketu vylepšovat o nové technologie, těžit pohonné hmoty a starat se o další potřebné suroviny včetně kyslíku. Nelíbila se nám jenom skutečnost, že někdy je ve hře až příliš náhody. Na druhou stranu, nebylo by zrovna tohle hlavním ukazatelem úspěšnosti, kdybychom se ve vesmíru skutečně objevili?

out-there3

[appbox googleplay com.miclos.google.games.outthere]

[appbox appstore 799471892]

1849

Na počítačích byla budovatelská strategie 1849 sice lehkým zklamáním, nicméně na Androidech a iOS se jedná o kousek, který si prostě nesmíte nechat ujít. Pro dotykové zařízení velmi příjemně zvolená obtížnost a vůbec větvení jednotlivých prvků a výrobních postupů je doplněná pohlednou grafikou a spoustou zábavných misí. Není nic, co bychom v 1849 postrádali.

1849

[appbox googleplay air.com.somasim.fortynine]

[appbox appstore 840299641]

Kingdom Rush Origins

Kingdom Rush Origins je další z řady oblíbených tower-defense strategií z řady Kingdom Rush. Přichází s dynamičtějšími levely, kdy musíte vedle stavění jednotlivých obranných věží sledovat a hlavně využívat svého okolí. Tak například draka, který se vyhřívá na kamenech poblíž, nebo květiny, která vám přidává peníze na stavění věží atd.

Kingdom-Rush-Origins-1

[appbox googleplay com.ironhidegames.android.kingdomrushorigins]

[appbox appstore 904737816]

Tower Dwellers

Tower Dwellers je pro někoho prachsprostý vykradač série Kingdom Rush, pro někoho zase velmi vítaná variace na tower-defense. Nám tahle hra učarovala a vy si vyberte.

tower-dwellers

[appbox googleplay com.noodlecake.towerdwellers]

[appbox appstore 727136463]

[appbox windowsphone 4a5c2ba1-8b57-46b5-a12a-b61cf87e7fe9]

XCOM: Enemy Within

Mezi nejlepšími strategickými hrami pro mobily samozřejmě nesmí chybět samostatně stojící datadisk k tahové strategii XCOM: Enemy Unknown, který se na Android a iOS dostala předloni. Opět se jedná o všemi mastmi mazanou tahovou hru, v níž hráči vyrážejí potírat organizované mimozemské výpady. Nemusíme snad dodávat, že právě souboje jsou hlavním kořením hry a to i přestože v ní najdete třeba i stavbu základny, nebo diplomacii.

xcom-enemy-within

[appbox googleplay com.tt2kgames.xcomew]

[appbox appstore 881270303]

Biz Builder Delux

Budovatelská strategie od Kairosoftu. Tím by náš popisek hry Biz Builder Delux mohl skončit, ale že jsme to my, ještě pokračujeme. Biz Builder Delux vychází z klasického vzorce všech předchozích her studia, takže vás ničím moc nepřekvapí. Důležité je jenom to, že to stále ještě funguje. A nejspíš ještě dlouho fungovat bude. Držme palce.

biz-builder-delux

[appbox googleplay net.kairosoft.android.townshop_en]

Rymdkapsel

Minimalistická a svým způsobem relaxační strategická hra, v níž po vzoru Tetrisu stavíte svoji kostičkovanou základnu a jednou za čas se bráníte výpadům nepřátel. Kdybychom v našem výběru měli sáhnout jen po jedné jediné strategii, byla by to asi tahle.

rymdkapsel

[appbox googleplay com.grapefrukt.games.rymdkapsel1]

[appbox appstore 663547503]

Castle Doombad

Úsměvná tower-defense strategie, která má hned dvě esa v kapse. V první řadě se jedná o pohled ze strany, který je u tohoto typu her značně neobvyklý, v té druhé potom o zasazení. Castle Doombad se odehrává na hradě, kde vy jste jeho pánem. Přitom se snažíte držet v zajetí princeznu a odrážet všechny chrabré prince a rytíře, kteří se ji rozhodli zachránit. Přijde vám to originální? Tak to jste ještě neslyšeli o zbraních. Ve svém repertoáru najdete například běhací pásy, nebo boty, co protivníka kopnout… do řiti.

castle-doombad

[appbox googleplay com.turner.castledoombadfree]

[appbox googleplay com.turner.castledoombad]

[appbox appstore 881941481]

[appbox appstore 622788881]

FTL: Faster Then Light

Zpočátku dost nepředvídatelný titul, v němž lítáte mezi hvězdami, nakupujete potřebné součástky, vylepšujete si svoji raketu a snažíte se uletět před nepřáteli. Jo a to bychom docela zapomněli, občas také dojde k souboji. Takže nahodit lasery, motory a hurá do akce!

FTL-Faster-Than-Light

[appbox appstore 833951143]

Frozen Synapse

Taktická tahová strategie Frozen Synapse si podmanila moderní generály napříč všemi herními platformami. Aktuálně je také díky povyku, který hra před několika měsíci zvedla, na světě už druhý díl, my vám ovšem doporučujeme raději starší verzi. Je hardwarově nenáročná a i bez rozbitelného prostředí velmi chytlavá. Pokud máte rádi výzvy, tohle je jedna z nich!

frozen-synapse

[appbox googleplay com.mode7games.frozensynapse]

[appbox appstore 634991828]

Roman Empire

Roman Empier je poměrně rychle probíhající strategie, v níž se stáváte Cézarem a pokoušíte se dobít Evropu. Taková příjemná jednohubka na cesty, ale hrát ji déle, to asi ne.

roman-empire

[appbox windowsphone 5b2ce681-74a4-4c0e-b178-327834eb934b]

[appbox windowsphone 5b7b76de-810f-4bf6-b372-423afb3617d6]

Majesty

Na Androidu a iOS je strategie Majesty rezidentem už několik let, na Windows Phone se ale dostala teprve nedávno, pročež ji teď zmiňujeme. A vůbec nám to nevadí. Majesty totiž považujeme za jednu z nejlepších, respektive nejoriginálnějších strategií jak na mobilech, tak i na PC. To co se nám na ní tak líbí, je způsob ovládání. Zapomeňte na určování jednotek a rozdělování příkazů, zde své poddané ovládáte nepřímo tím, že je motivujete. Například vypsání pěkné odměny.

majesty

[appbox googleplay com.herocraft.game.majesty.lite]

[appbox googleplay com.herocraft.game.majesty]

[appbox appstore 455219788]

[appbox windowsphone 3a703730-9afe-41e9-a9bb-c982e8c1f1a9]

Motorsport Manager

V Motorsport Manager se stanete hlavounem jednoho z týmů formule 1. Během hry se potom budete starat jak o rozvoj stáje a jejího technického zázemí, tak i o najímání pracovníků a jezdců a nakonec a to především také o strategii při samotných závodech. Více si o hře můžete přečíst v naší recenzi.

motorsport-manager

[appbox googleplay com.game.motorsportmanager]

[appbox appstore 776865453]

Lucie Jiříková
Lucie Jiříková
Redaktorka na volné noze se zájmem o mobilní technologie, videohry, knihy, sport a zdravý životní styl.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře