Úterý, 11 června, 2024
DomůRecenzeTo nejlepší z roku 2013 - RPG hry pro náročné

To nejlepší z roku 2013 – RPG hry pro náročné

Bije vám v hrudi srdce válečníka a v žilách koluje zvědavost a adrenalin? Ze všeho nejraději pobíháte po lese v brnění s mečem, kopím či lukem v ruce? Máte rádi bohaté příběhy, nestvůry, magii a fantasy? Pokud jste si na většinu předešlých otázek odpověděli kladně, vaše diagnóza pravděpodobně bude znít milovník RPG her.

V dnešním přehledu nejúspěšnějších a nejlepších her, které se v roce 2013 objevily ke stažení či zakoupení na Google Play, se budeme věnovat právě žánru RPG. Hry vás překvapí zejména díky grafice, zpracování nebo příběhu. A věřte, že všechny níže uvedené hry minimálně stojí za vyzkoušení.

Arcane Legends

arcanelegends

Arcane Legends je fantasy MMO, která je více akčním RPG, než kupříkladu Order and Chaos. Hráč si na počátku vybere jednu ze tří postav a ihned se může vrhnout do akce s ostatními hráči, kteří jsou momentálně ke hře připojeni. Při putování často narazíte na hráče, kteří budou momentálně plnit stejné úkoly, jako máte právě vy. Bez nutnosti posílat či přijímat pozvánky na danou misi se můžete ke skupině připojit a úkol splnit společnými silami. Nejvýraznější odlišností Arcane Legends jsou zvířecí pomocníci, kteří vám pomáhají přímo v boji anebo následně po něm při sbírání artefaktů.

Pro ty, kdo hledají multiplayerový RPG zážitek avšak vyžadují lehčí herní principy než Order and Chaos, je Arcane Legends jako dělaný.

[appbox googleplay sts.al]

The Bard’s Tale

bardstale

The Bard’s Tale je dokonalým portem populární RPG. Hráč se postaví do role tak trochu jiného, až nerudného barda, který místo opěvování piva, vína a žen raději zachraňuje svět. K tomu mu dopomáhají jeho zvláštní schopnosti, které po spuštění záhy objevíte. Bard’s Tale plně podporuje bluetooth herní zařízení, pokud upřednostňujete konzolové ovládání před dotykovým.

Pokud si libujete ve vulgárních textech a drsném chování, Bard’s Tale si rychle zamilujete. Pokud vás však drsná mluva popuzuje, hru raději ani neinstalujte.

[appbox googleplay com.inxile.BardTale]

Battleheart

battleheart

Battleheart je akční RPG, jehož dotykové ovládání je více než přívětivé a posouvá standardy v tomto herním žánru na Androidu. Pomocí gest přímo na bojišti ovládáte členy své skupiny, rozhodujete o jejich pohybu či využívání kouzel a útoků. Postupným hraním cvičíte své postavy, zdokonalujete se v boji a magii, odemykáte nové předměty a úkoly. Největší peckou ale je, že hra nevyžaduje vůbec žádná povolení, takže se nemusíte bát o svá data v telefonu/tabletu.

Battleheart je okouzlující, náročné RPG s netradičním způsobem ovládání, které si však společně se hrou brzy zamilujete.

[appbox googleplay com.KelliNoda.Battleheart]

Battleloot Adventure

battleloot

Battleloot Adventure je působivě komixově zpracovaným RPG se spoustou zajímavých herních prvků a principů, což brzy sami zjistíte. Na pohled se hra může jevit velmi podobná předchozí Battleheart, ale ve svém jádru nabízí Battleloot Adventure zdravý mix strategických tahových bojů s real time reflexním řízením mini herních prvků. Hráčovy postavy i nepřátelé mají specifické dovednosti a své silné a slabé stránky. Díky tomu musíte pečlivě zvážit, koho si do družiny přizvete. Jako obvykle je hra založena na plnění úkolů, sbírání zkušeností, zbraní, brnění a dalších artefaktů.

Battleloot Adventure nabízí komixově zpracované dobrodružství a spoustu zábavy.

[appbox googleplay it.dtales.BLA]

Galaxy on Fire 2

galaxyonfire2

Galaxy on Fire 2 je Sci-fi RPG, které provede hráče v kosmické lodi napříč nádherně zpracovaným vesmírem. Vyzkoušíte si rozmanité úkoly, přes lov vesmírných pirátů až po těžení asteroidů. Úkolů je ve hře opravdu mnoho, a tak se vám nestane, že byste ji během pár okamžiků dohráli. Postup ve hře vám otevře nové díly pro váš koráb, očekávat můžete i na mikrotransakce, pomocí kterých si hru usnadníte anebo pořídíte běžně nedostupné vychytávky.

Hra s bohatými možnostmi a dějem roztepe srdce každého fanouška Sci-fi, který by si Galaxy on Fire 2 rozhodně neměl nechat ujít.

[appbox googleplay net.fishlabs.gof2hdallandroid2012]

Lone Wolf

lonewolf

Lone Wolf je založen na fantasy světě autora Joe Devera a promítá knižní i grafické zpracování. Hráč bude svá rozhodnutí dělat na pozadí příběhu každé postavy vycházející z jejích charakterových rysů. Bojové techniky vyžadují správné načasování, obratnost a inteligentní řízení zdrojů, kterých je omezené množství.

Lone Wolf poskytuje bohatě strukturovaný příběh, stejně jako intenzivní akci.

[appbox googleplay com.bulkypix.lonewolf]

Order & Chaos Online

orderandchaos

Order & Chaos je pravděpodobně nejpodobnější alternativou World of Warcraftu, kterou si můžete na Androidu zahrát. Vaším úkolem bude zvolit si charakter, povolání, guildu a následně se vydat na plnění nejrůznějších úkolů a misí, za což obdržíte zkušenosti, které slouží k vylepšení vaší postavy. Přímo ve hře najdete tuny sociálních prvků, jako jsou turnaje, živý chat a guildy. Poslední dvě zmíněné budete často využívat právě při plnění obtížnějších úkolů.

I když je patrné inspirování se WoW, Order & Chaos se stala legendou. Kromě MMO RPG verze můžete na Google Play také najít verzi karetní. Pokud milujete Warcraft, Order & Chaos si určitě také zalíbíte.

[appbox googleplay com.gameloft.android.ANMP.GloftMMHM]

Ravensword: Shadowlands

ravensword

Ravensword: Shadowlands je asi nejbližší věc, kterou budete moct hrát na svém Androidím zařízení ve stylu Elder Scrolls. Hra nabízí mnoho možností a bří herní svět s překrásnou grafikou a vším, co budete pro dokonalý herní zážitek potřebovat. Hráč může dosahovat rostoucích reputací u jednotlivých frakcí a pozabíjet vše, co mu přijde do cesty, pomocí pekelně ostré oceli či nelítostné magie.

Pro fanoušky RPG, kteří vyžadují velký svět a množství možností je Ravensword: Shadowlands šitý na míru.

[appbox googleplay com.crescentmoongames.ravensword2]

Zdroj: androidcentral.com

Martin Polický
Martin Polický
Martin miluje mobilní technologie, které ve svém volném čase rád testuje a recenzuje.
Další články

5 KOMENTÁŘE

  1. Jediné co bych k tomuto dodal je, že tento článek je vhodný pouze pro vlastníky operačního systému Android. Protože stránky GooglePLay podporují jenom tento operační systém. 😉 Takže vlastně na prd 😀

    • Pod nadpisem mate vzdy uvedeno, jakeho OS se clanek tyka. Tento je zamereny na platformu Android, stejne jako nekolik dalsich prehledu pred nim. Spoustu her muzete vsak stahovat i pro iOS ci WP (neuvedl jste, jaky system zajima vas). Na webu najdete spoustu tipu od dalsich redaktoru, kteri se venuji temto systemum.

  2. Aj tak naprd, taketo hry su na mobiloch tak tazko ovladatelne, ze to hranici s nepouzitelnostou. Este ze sa robia BT gamepady.

  3. Jan Miletín: na prd ? zájímavévzhledem k tomu že windows mobile co jsem četl stojí úplně za prd a ty a iOS má v v podstatě jne iphone, momentálně nejrozšířenější a nejrozvinutější OS je android trakže se nemyslím že na prd 🙂

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře