Sobota, 13 dubna, 2024
DomůRecenzeNejlepší logické hry loňského roku pro Android, iOS i WP

Nejlepší logické hry loňského roku pro Android, iOS i WP

Nabídka obchodů s aplikacemi se neustále rozrůstá. Ať už mluvíme o Google Play, App Store nebo Windows Phone Store, každý okamžik do nich přibývají desítky a stovky her nejrůznějších kvalit. Čert aby se v tom vyznal, že?

Pokud také trpíte pocitem, že se v té záplavě herních novinek ztratíte, pomůže vám náš výběr nejlepších her roku 2014 seřazených do jednotlivých kategorií (arkády, adventury, logické hry, akční hry, závodní hry, strategické hry, sportovní hry, RPG a simulátory). Články budeme uveřejňovat postupně, proto prosím buďte trpěliví, i na váš šálek kávy se určitě dostane. A nyní se už pusťme do samotného výběru, dnes se podíváme na logické hry.

Monument Valley

Ve hře Monument Valley se setkáte se neotřelými logickými zádrhely vystavěnými na optických klamech, kterými se pokusíte provést princeznu Idu a její roztomilý totem. Abyste to dokázali, budete muset přetáčet, potahovat a v rozšíření hry s názvem Forgotten Shores dokonce i otáčet a tropit další kratochvíle včetně otevírání a zavírání přívodu vody. Monument  Valley je v naší redakci velmi oblíbená a vedle žebříčku nejlepších českých her by se jistojistě probojovala i do žebříčku nejlepších her vůbec (kdyby takový existoval, samozřejmě). A nemyslíme si to my sami, ale statisíce dalších hráčů, kteří z tvůrců ustwo udělali milionáře.

Monument-Valley-Forgotten-Shores (2)

[appbox googleplay com.ustwo.monumentvalley&hl=cs]

[appbox appstore 728293409]

The Room Two

Pokračování veleúspěšné logické hry The Room přišlo se stejnou hratelností jakou nám přinesl i její předchůdce – ve hře otáčíte, montujete a rozebíráte nejrůznější předměty a hledáte indicie potřebné k tomu, abyste se dostali z pokoje ven. Rozdíl je jenom ve zpracování, The Room Two je komplexnější a o něco tajemnější. Rozhodně vyzkoušejte!

the-room-two

[appbox googleplay com.FireproofStudios.TheRoom2&hl=cs]

[appbox appstore 667362389]

God of Light

Název hry nám nastiňuje její stěžejní principy. V God of Light posunujete a nakláníte zrcadly takovým způsobem, aby světelný paprsek protnul všechny potřebné body. To vše je zabaleno do překrásné grafiky (dobře, na Monument Valley to nemá, ale stejně) a nabízeno zcela zdarma. Co si od hry přát víc?

God-of-Light

[appbox googleplay com.playmous.godoflight&hl=cs]

[appbox googleplay com.playmous.godoflightHD]

[appbox appstore 735128536]

Unmechanical

Unmechanical je něco mezi plošinovkou a logickou hrou. S malým robůtkem se vydáváte skrze tajemný svět, přičemž řešíte nejrůznější, ze hry a designu prostředí vycházející logické zádrhely. Tu budete muset propojit světelný paprsek po vzoru God of Light, tady zase poskládat kameny jako ve starém Tetrisu atd. Hra je to nápaditá a zábavná, jen škoda trošku složitějšího ovládání. To se dá ovšem vyřešit zapojeným gamepadem.

unmechanical

[appbox googleplay com.teotlstudios.UnmechanicalAndroid]

[appbox appstore 581370051]

Blek

Minimalistická logická hra Blek v sobě kloubí principy logických her s mechanikou, která vedle nápaditosti prověří i vaši šikovnost. Cíl je přitom jednoduchý – jednou jedinou vlnkou spojit všechny vyznačené body. Zní to jednoduše? Tak se ukažte!

blek

[appbox googleplay kb.Blek]

[appbox appstore 742625884]

[appbox windowsphone 3830866f-dfd4-44d6-99f8-abf589afe25a]

Hitman GO

Velmi zajímavá logická hra na motivy zabijáckého Hitmana vás svojí nápaditou hratelností odstřelí a to zvlášť pokud máte rádi tahové hry či stolní hry na motivy šachů. Ve hře máte za úkol s postavičkou Hitmana projít do dalšího kola, případně zničit všechny svoje nepřátele, k čemuž kromě správně načasovaného pohybu budete využívat i schovky a předměty, kterými nepřítele zmatete, odlákáte nebo rovnou zabijete. Berte i pokud klasickým logickým hrám zrovna moc neholdujete.

hitman-go

[appbox googleplay com.squareenixmontreal.hitmango]

[appbox appstore 731645633]

Threes!

Jednoduchoučká na pochopení, ale velmi obtížná na dokončení. Tak by se několika slovy dala shrnout podstata hry Threes! v níž nejde v podstatě o nic jiného, než o spojování dlaždic do co největších číselných hodnot. Jak už to tak bývá, oblíbenou placenou hru Threes! velmi rychle následovalo spousta kopií, které jsou v obchodech s aplikacemi nabízeny zdarma. Ačkoliv tomuto trendu neholdujeme, doporučujeme vám stáhnout si hru 2048, která je podle nás mnohem lépe graficky vyvedená. To ale samozřejmě až poté, co si koupíte samotnou Threes! Přece chcete, aby její tvůrci měli prostředky realizovat další zajímavé hry? Nebo ne?

Threes

[appbox googleplay vo.threes.exclaim]

[appbox appstore 779157948]

Calculords

Ačkoliv někteří milovníci logických her Calculords nemohou přijít na chuť, my si za ní stojíme. Jedná se o jednu z nejlepších karetních her, ve které procvičujete své počtářské schopnosti. A tudíž i velmi rychlé postřehy. Pěkná kostičkovaná do sci-fi stylu laděná grafika je pak už jenom pomyslnou třešničkou na dortu velmi příjemné a hlavně chytré hratelnosti. Takové spojení máme opravdu rádi.

calculords

[appbox googleplay com.ninjacrime.calculords]

[appbox appstore 777125004]

Tales of the Adventure Company

Další zajímavý klon, tentokrát logické hry ve stylu mach-3 naroubované na RPG elementy včetně vyvíjení postavy. Ve hře budete bojovat s nejrůznějšími nepřáteli včetně barbarů, slimáků, nebo rozčilených bohů. A to kvůli tomu, abyste těmhle hrdinům zajistili slávu a bohatství. Je to vážně zábavné, o tom nepochybujte!

tales-of-the-adventure-company

[appbox googleplay com.slothwerks.totac]

[appbox appstore 862880494]

[appbox windowsphone c08a2b27-5e34-4828-9c0c-a5deb8e4a1be]

MUJO

Velmi nenápadně se tvářící logická hra ve stylu sestav-3, ke které jsme se náhodou dostali před několika týdny a od té doby u ní pravidelně trávíme každou volnou chvíli. Ačkoliv tu totiž byla už spousta různých mach-3 her, jen málokterá dokázala být takto originální a zároveň zábavná. Ve hře bojujete s nepřáteli, přičemž základem k jejich pokoření je nutnost vytvořit kombo větší než protivníkovo zdraví. Jak na to? Samozřejmě spojováním kostiček, které následně odbouchnete, až v tu pravou chvíli. Jo a to jsme se ještě nezmínili o podpůrných hrdinech, jež můžete během hry měnit. Ti vám přinášejí rozličné bonusy a společně s vašimi úspěchy levelují. Vážně se nenechte přemlouvat a zkuste aspoň na chvíli!

mujo

[appbox googleplay com.oinkgms.um]

[appbox appstore 882416288]

Loco Motors

Loco Motors hodně připomíná hru Bad Piggies, v níž jste stavěli vozítka, abyste prasátka dovezli k cíli. Je jenom trošku složitější a celkově propracovanější, což se odráží i v poměrně seriózním grafické zpracování. Pro kutily ideální!

Loco-Motors

[appbox appstore 794628009]

LYNE

LYNE se sice tváří velmi jednoduše, za což může její minimalistické zpracování, v nejlepším možném případě vám ale dá pocítit, co je to opravdu propracovaný logický problém. Vaším úkolem je ve správném pořadí spojovat objekty. Některé přitom můžete spojit hned dvakrát, některé zase ne. A v tom je zakopaný pes. Určitě doporučujeme!

lyne

[appbox googleplay com.thomasbowker.lynerelease]

[appbox appstore 731753333]

[appbox windowsphone bf04e86a-cf61-491e-b095-a257fb725f5e]

Lucie Jiříková
Lucie Jiříková
Redaktorka na volné noze se zájmem o mobilní technologie, videohry, knihy, sport a zdravý životní styl.
Další články

2 KOMENTÁŘE

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře