Nejlepší budíky pro Android, iOS a Windows Phone


Nejlepší budíky pro Android, iOS a Windows Phone

Vzdát se vyhřáté postele a dobrovolně vykročit vstříc každodenním povinnostem není nic jednoduchého. Budíky pro Android, iOS a Windows Phone nám nepříjemný akt vstávání mohou alespoň trošku zpříjemnit.

Správný budík by měl být dostatečně přehledný, abychom nikdy neměli problémy rychle zjistit, kolik je hodin. A dále by měl být schopný probudit nás efektivně a dostatečně šetrným způsobem.

Samozřejmě existuje určitá skupina lidí, u které je vstávání opravdovým problémem. V tomto případě by pak budík měl být schopný zapomenout na jakoukoliv šetrnost, ale vytáhnout do buzení všechny dostupné zbraně – velmi hlasité vyzvánění, minihry, nebo například NFC tagy, jimiž je třeba vypínat budík na vzdálených místech.

V našem výběru jsme mysleli na obě skupiny spáčů – ať už na ty, kteří po ránu potřebují opravdu citlivé probouzení, tak i na jedince, které je třeba probudit zhurta. Na řádcích níže kromě toho najdete budíky pro Android, iOS i Windows Phone. Tak pokračujte ve čtení a už teď se těšte na příjemné probouzení!

Alarm Clock by doubleTwist

Alarm Clock by doubleTwist je asi nejznámější budík pro Android. Jeho hlavní předností je schopnost budit uživatele ve správnou dobu podle informací o jejich spánkových cyklech. Díky tomu budete vstávat čerstvější, nežli při klasickém buzení přesně na čas. Dále potěší i široké možnosti nastavení jak vzhledu budíku, hlasitosti a způsobu zvonění atd. Doporučujeme minimálně vyzkoušet – trial verze vás nic nestojí a poskytne vám všechny možnosti aplikace po dlouhých 7 dní.

Alarm Clock by doubleTwist

The app was not found in the store. 🙁
Alarm Clock by doubleTwist
Alarm Clock by doubleTwist
Vývojář: doubleTwist ™
Cena: 84,99 Kč

Alarm Clock Xtreme

Minimalistický budík Alarm Clock Xtreme vás bude probouzet vaší oblíbenou hudbou hezky pomalu a nenápadně. Přitom vám ovšem zabrání v nechtěné (či chtěné) deaktivaci budíku. V aplikaci si totiž můžete nastavit, že k vypnutí budíku dojde až po vyřešení matematické operace. Další funkce jako přehrávání náhodné skladby, budík pro krátký spánek s odpočítáváním, nastavení maximálního počtu odložení, automatické odložení vyzvánění atd., už nejsou tak podstatné, ale příjemné určitě!

Alarm Clock Xtreme

Budík Xtreme + časovač
Budík Xtreme + časovač
Vývojář: AVG Labs
Cena: 129,99 Kč

Alarmy (Sleep If U Can)

Jednoduchý, ale přitom velmi propracovaný budík. Jeho název napovídá, že má ambice probudit každého pořádného spáče (podtitulek „spi, pokud můžeš“). Před první nastavení vstávání budete aplikací vyzvání, abyste vyfotili věc, jejíž vyfocení napříště vypne vyzvánění. Pokud přitom vyfotíte například lednici, pro každé vypnutí budíku budete muset vstát a jít vyfotit lednici. To vás po ránu pěkně rozhýbe a probudíte zdařileji, nežli deset vyzvánění. No ne? Aplikace je zdarma. Její další funkce si proto raději vyzkoušejte na vlastní kůži.

alarmy

Alarmy - Ranní budík
Alarmy - Ranní budík
Vývojář: Alarm Clock Alarmy
Cena: Zdarma
[Legacy] Alarmy (Sleep If U Can)
[Legacy] Alarmy (Sleep If U Can)
Vývojář: Alarm Clock Alarmy
Cena: 9 999,99 Kč
Alarmy Pro - Alarm Clock
Alarmy Pro - Alarm Clock
Cena: 199,00 Kč

I Can’t Wake Up! Alarm Clock

Ve všech směrech nastavitelný minimalistický budík se zaměřením na notorické spáče-zaspávače. Uvnitř I Can’t Wake Up! Alarm Clock najdete možnost zaškrtnout si vypnutí alarmu vyřešením matematické úlohy, paměťové minihry, nebo další šaškárny včetně snímání daných čárových kódů, či přepisování textů. Pokud se po ránu cítíte jako spící panáci, tenhle budík vás určitě rozproudí. O tom není pochyb!

i-cant-wake-up

I Can't Wake Up! Alarm Clock
I Can't Wake Up! Alarm Clock
Vývojář: Kog Creations
Cena: Zdarma
‎I Can't Wake Up! Alarm Clock
‎I Can't Wake Up! Alarm Clock
Vývojář: Lukasz Koguc
Cena: Zdarma+

Sleep As Android

Budík pro Android z českých luhů a hájů. I tento budík je zaměřený na bezproblémové vstávání a to v obou možných směrech. Díky shromažďovaným datům je schopný určit správnou chvíli pro vaše buzení a vedle toho mu nedělají problémy nevybíravé způsoby buzení jako například deaktivování alarmu za pomoci minihry či naskenování NFC známky. Samozřejmostí je nakonec i široká paleta různých dalších nastavení. Vyzkoušejte, nic za to nedáte. Základní verze budíku je k dispozici ke stažení zdarma.

sleep-as-android

Sleep as Android Unlock
Sleep as Android Unlock
Cena: 299,99 Kč

Life Time Alarm Clock

Life Time Alarm Clock nejen dobře vypadá, ale také dobře slouží. Vedle klasických možností jako je vstávání na povzbudivé tóny, nebo nutnost deaktivace budíku různými minihrami, vám autoři aplikace garantují velmi úsporný chod. Aplikace na pozadí prý spotřebuje opravdu velmi málo šťávy, pokud je tedy vaším hlavním nepřítelem malá baterie, už víte na koho se obrátit!

Life Time Alarm Clock

Life Time Alarm Clock
Life Time Alarm Clock
Vývojář: 8 bit Immersiv
Cena: Zdarma

Timely

Timely je opravdu nádherný, elegantně laděný budík, který přináší obligátní minihry, ale i jemné probuzení. Zajímavostí tohoto budíku je možnost cloudového zálohování nastavení budíku a synchronizace s dalšími zařízeními. Skrze cloud potom můžete na dálku upravovat všechny své budíky včetně času probouzení. A ještě taková maličkost pro hračičky – budík vám dokáže vstávání stopovat. Dokážete se po ránu překonat?

timely

Timely - Budík
Timely - Budík
Vývojář: Bitspin
Cena: Zdarma

Wave Alarm

Moderní budík, který děla přesně to, co byste od takové aplikace očekávali – budí nejrůznějšími způsoby včetně vlastního alarmu, či hudby z vaší knihovny. Jedna nadstavbová funkce by se tu však přece jen našla – Wave Alarm můžete vypnout i jen gesty na dálku. To znamená, že už nikdy nebudete ve tmě muset šmátrat po telefonu. Stačí v daných místech trochu pohybu!

wave-alarm

Wave Alarm - Alarm Clock
Wave Alarm - Alarm Clock
Vývojář: Augmented Minds
Cena: Zdarma+

Alarm Clock Pro

Opravdu nádherný a velmi výrazný budík se vzhledem klasického digitálního budíku, který z postele dokáže tahat mnoha různými způsoby včetně svých přírodních zvuků. Přiložen je také widget, s nímž budete mít prostředí budíku neustále na očích.

alarm-clock

Alarm Clock Free
Alarm Clock Free
Vývojář: iHandy Ltd.
Cena: Zdarma
‎Alarm Clock Pro
‎Alarm Clock Pro
Vývojář: iHandy
Cena: 25,00 Kč
The app was not found in the store. 🙁

Wake Alarm Clock

Wake Alarm Clock je příjemný budík schopný budit klasickým způsobem i sofistikovanějšími způsoby jako jsou gesta, nebo třesení telefonu. Příjemná je široká paleta nastavení procesu buzení, vlastní tóny a další vychytávky, které jsou běžné u pokročilejších budících aplikací. Wake Alarm Clock je po omezenou dobu k dispozici zdarma (původně 3,99 dolarů).

wake-alarm-pro

Wake Alarm Clock
Wake Alarm Clock
Vývojář:
Cena: Zdarma+

Clock8

Velmi povedený a extrémně realistický budík pro Windows Phone, který nejen dobře vypadá, ale také dobře budí! Clock8 si můžete nastavit v mnoha různých směrech a uživatelé u něj určitě ocení také skutečnost, že je kompletně zdarma a neobsahuje žádné reklamy ani nic podobného.

clock8

The app was not found in the store. 🙁

Wake N Shake Alarm Clock

Velmi příjemný budík v minimalistickém provedení. Budí klasickým způsobem, i když netradičními melodiemi včetně rytmu dubstepu. Hlavním tahákem je ale absence tlačítka pro odložení. Abyste budík vypnuli, budete s telefonem muset zatřást. A to pořádně. Úsměvné je, že autoři se pokusili i o jakýsi motivační systém – aplikace počítá, jak moc telefonem třesete a za dosažené výsledky otevírá achievementy.

wake-and-shake

‎Wake N Shake Alarm Clock
‎Wake N Shake Alarm Clock
Vývojář: Andres Canella
Cena: 25,00 Kč

Realarm

Už vás nebaví vstávat na jedno a to samé vyzvánění pořád dokola? Přiřaďte si k budíku více zvuků a ten je bude náhodně střídat! Realarm je aplikace v českém jazyce, která vám umožní podrobnou zprávu budíku. A přiložená je i nádherná živá dlaždice! Realarm je budík pro Windows Phone zdarma. Vyzkoušejte ho!

realarm

The app was not found in the store. 🙁

Gentle Alarm Clock

Velmi příjemný budík pro Windows Phone, který uživatele budí ve dvou krocích. Nejdříve si je předpřipraví jen velmi zlehka hrající klidnou melodií, v druhém kroku pak vyzváněný o něco zesílí, aby se úplně probrali. Samozřejmostí pro tento budík je také spousta možností nastavení, které způsob buzení i samotný vzhled budíku přizpůsobí zcela vašim preferencím. Jeden z nejlepších budíků pro WP vůbec!

gentle-alarm-clock

The app was not found in the store. 🙁
The following two tabs change content below.

Martina Lipertová

Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.Diskuze: (3)


  1. Pingback: Nejlepší budíky pro Android, iOS a Windows Phone

  2. Zheiko

    tak to je masakr… ‚Nejdříve si je předpřipraví jen velmi zlehka hrající klidnou melodií, v druhém kroku pak vyzváněný o něco zesílí, abyste se úplně probrali.‘Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.