Sobota, 11 května, 2024
DomůRecenzeReal Boxing ? Nejlepší box se skvělou grafikou pro Android a iOS

Real Boxing ? Nejlepší box se skvělou grafikou pro Android a iOS

Skvělých her není nikdy dost, a proto jsme rádi za každou další, která se objeví v Google Play nebo App Store. Jednou z nich je i Real Boxing, který má však bohužel jednu vadu. Zahrát si ho totiž můžete pouze na přístrojích s iOS nebo čipem Tegra 3. Pokud tedy disponujete mobilem nebo tabletem právě s tímto čipem, můžete se těšit na skvělou grafiku, fyziku, hratelnost a reálné boxování.

Bylo to tak trochu překvapení, když bylo oznámeno, že je Real Boxing primárně vyvíjen pro iOS a zařízení s Tegrou 3, navíc poháněn UnrealEnginem 3. A proč? Tuto hru má na svědomí totiž poměrně nové studio VIVID Games S.A, které mělo do té doby na kontě pouze dvě hry.

Úvod a ovládání

Ihned úvodní video vás překvapí a zároveň oslní. Už zde vidíme první náznaky skvělé grafiky, která pracuje na UnrealEnginu třetí generace. Hra nás ihned seznámí s veškerým tutoriálem, a to pomocí boje, kde je prakticky nemožné prohrát. Pomocí doteků a slidů po displeji provádíte různé boxerské údery, jako například levý nebo pravý hák, zvedáky a direkty.

V ringu ale nemůžete jen útočit. Je potřeba umět se ve správnou chvíli krýt a uhýbat útokům soupeře. K tomu vám poslouží dvě tlačítka na dolních krajích displeje. Jejich používání bude ze začátku náročné, protože vystihnout správný timing na úhyb nebo úkryt, bude docela těžké a sem tam se prostě stane, že schytáte nějaký ten hit.

Po dokončení úvodního boje, přistoupíte k vytvoření profilu, kde si vyberete svého boxera a upravíte si ho k obrazu svému. Na výběr máte opravdu široké možnosti ? od výběru tetování na různá místa na těle, rukavic, bod, vousů, vlasů až po výběr kalhot.

Hratelnost

Po dokončení profilu přecházíme do menu, kde si můžete vybrat jednu z možností rychlého boje, kariéry, multiplayeru nebo posilovny. Rychlý boj nám vybere náhodného protivníka a vy si zvolíte místo zápasu.

Kariéra naopak skrývá mnohem více možností. Vy, jakožto úplný začátečník, se musíte probít skrze ostatní začínající boxery, a proto jsou zde připraveny tři turnaje a tedy boj o pásy bronzový, stříbrný a poslední zlatý. V každém z nich budete muset absolvovat 9 soubojů. Vaše výsledky se potom započítají do celkové tabulky a pokud skončíte do čtvrtého místa, utkáte se v play-off o daný pás v turnaji.

Zmíněná zde byla i posilovna, která je pro vás velmi důležitá. Zde můžete posilovat a zlepšovat jednu ze tří vlastností a těmi jsou rychlost, síla a výdrž. Posilování probíhá stylem běžícího pásu a místa, kdy máte vykonat nějaký slide nebo dotek, podle toho jestli je na řadě ta, či ona značka daného pohybu. Dokončení jedné fáze posilování se vám promítne v procentuálním navýšení vlastnosti. Posilovat ale nelze stále. Mezitím musíte vyzvat pár protivníků na souboj.

Peníze a mikrotransakce

Za každý zápas získáváte určité množství peněz. Velký obnos potom získáte za vítezství v turnaji. Vydělané peníze můžete použít k nákupu dalších druhů oblečení nebo si dokoupit pár procent v nějaké z posilovaných vlastností. Za pomoci miktrotransakcí lze tak ?nakoupit? zbytek vlastností k dokonalosti vašeho bojovníka. Mikrotransakce ale nejsou jinak vůbec třeba, záleží jen na tom, zda použijete správnou strategii v boji.

OK nebo KO

Pravidla v Real Boxing jsou naprosto totožná s těmi v reálném boxu, a tedy jedno kolo trvá 3 minuty. Hraní je ale natolik výživné, že více jak tři kola nevyužijete. Většinou tedy boje končí KO buďto vaším nebo soupeřovým.

I během pouze těchto pár kol toho stihnete opravdu hodně. Svého protivníka můžete poslat k zemi třeba i třikrát a on může opět vstát a bojovat. V tomto případě se dobije oběma zdraví. To stejné může nastat i ve vašem případě a pro zvednutí se budete muset rychle dotýkat displeje. Na zvednutí máte podle pravidel 10 sekund. Zvednout se vám podaří za zápas maximálně třikrát, protože intenzita dotyků prstů na displej se vám po každém pádu zvyšuje a na počtvrté je nemožné tento požadavek splnit.

Soupeřovi údery vás někdy mohou vyvést z rovnováhy a vy jste tak zranitelnější pro další úder. Může se tak stát, že vám bude zbývat již jen malé množství zdraví. V tu chvíli se vám v pravém dolním rohu objeví tlačítko pro ,?obejmutí? protivníka a pokud se opět budete dostatečně rychle dotýkat displeje, váš boxer si odpočine a doplní se mu zdraví.

Pokud se zvednete ze země a budete dále bojovat, musíte počítat již se sníženou odolností. Váš boxer bude náchylnější na údery a o poznání více mu bude ubývat zdraví i v úkrytu. V této chvíli je na čase zápas co nejrychleji ukončit nebo se perfektně vyhýbat.

Výdrž a Multiplayer

Jednou z nejdůležitějších vlastností v ringu je výdrž. Jelikož můžete vidět přímo v boji výdrž svoji i soupeřovu, je potřeba toho využít. Pokud soupeř na vás vyšle několik ran za sebou bude zjevně unavený a v té chvíli přichází váš čas k útoku. Dejte si ale pozor i na vaši výdrž, abyste nemlátili soupeře na prázdno a on potom nevyužil vaší slabé chvíle a nezasadil tvrdý hit. Je tedy potřeba si v úkrytu odpočinout.

Hra pro více hráčů do Real Boxingu opravdu padne. Kde jinde ji využít více, než v bojích jeden na jednoho. Vyzvat můžete svého kamaráda nebo kohokoli, kdo právě vyhledává souboj. Jelikož je o hru velký zájem o nedostatek hráčů se bát nemusíte. Připojení funguje bez problémů.

Grafika a baterie

Už podle obrázků jste museli poznat, že grafika je jedna z nejlepších na mobilní zařízení. Osobně musím uznat, že jsem asi lepší grafiku jinde neviděl a UnrealEngine 3 je zde vrchovatě využit. Propracované jsou i detaily, takže uvidíte kapky potu, krev a při tvrdém KO i létající zuby.

Na druhou stranu, takto skvělá grafika musí být někde pocítit. Odnáší to baterie telefonu, která se dokáže vybít až neskutečně rychle. Posuďte sami ? 40% za 20 minut. Doporučuji tedy hrát jen v dosahu nabíječky.

Závěr

Graficky nejspíše nejlepší hra, co lze na mobilní zařízení sehnat. Real Boxingu nemám naprosto co vytknout, tedy až na enormní spotřebu baterie. Pro fanoušky boxu se jedná o jasnou záležitost. Za cenu bezmála 115 Kč si rozhodně perfektně zaboxujete.

Celkové hodnocení: 9,5/10

Android | iOS

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/Real Boxing/“/]

Jan Tipmann
Jan Tipmann
Pisálek zaměřený především na Android hry a aplikace a do nedávna redaktor ohledně novinek a recenzent zařízení. Mimo jiné rád jezdím na kole nebo hraji fotbal.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře