Středa, 8 května, 2024
DomůRecenzeNejlepší akční hry loňského roku pro Android, iOS i WP

Nejlepší akční hry loňského roku pro Android, iOS i WP

Nabídka obchodů s aplikacemi se neustále rozrůstá. Ať už mluvíme o Google Play, App Store nebo Windows Phone Store, každý okamžik do nich přibývají desítky a stovky her nejrůznějších kvalit. Čert aby se v tom vyznal, že?

Pokud také trpíte pocitem, že se v té záplavě herních novinek ztratíte, pomůže vám náš výběr nejlepších her roku 2014 seřazených do jednotlivých kategorií (arkádové hry, adventury, RPG hry, logické hry, závodní hry, strategické hry, sportovní hry a simulátory). Články uveřejňujeme postupně, takže i na váš šálek kávy se dostane. Dnes se podíváme na nejlepší akční hry.

EXILES: Far Colony

EXILES: Far Colony jsme nejprve zařadili mezi RPG hry, poté jsme si to ale rozmysleli. Do vzdálené budoucnosti zasazená hra EXILES: Far Colony má sice silný levelovací systém nabízející spoustu zajímavých schopností a dovedností, v první řadě se však jedná o střílečku s velkým S. Střílení ve hře EXILES je velmi uspokojivé a to je společně se skvělou grafikou a zajímavým sci-fi světem opravdu smrtící kombinace.

exiles

[appbox googleplay com.crescentmoongames.exiles]

[appbox appstore 927443601]

Modern Combat 5: Blackout

Modern Combat 5: Blackout vás na první pohled smete nádherným grafickým zpracováním, které vypadá jako grafiky her z konzolí. Ani hratelnost však na tom není o nic horší. Adrenalinem nabité střílení je přizpůsobené dotykovým zařízením, takže i při hře bez ovládání v pohodě stíháte. To ovšem neznamená, že hra by byla primitivní. V Modern Combat 5: Blackout najdete dokonce i multiplayer, v němž můžete poměřit síly s těmi vůbec nejlepšími hráči. Jako poslední přednost Modern Combat 5 bychom pak velmi rádi uvedli skutečnost, že hra není free-to-play, ale můžete si ji koupit. A to prosím jednou jedinou platbou a bez žádných dalších mikrotransakcí, což v dnešní době není moc často k vidění.

modern-combat-5

[appbox googleplay com.gameloft.android.ANMP.GloftM5HM]

[appbox appstore 656176278]

[appbox windowsphone 21ed995b-239d-4ffe-b352-76fc11cd940c]

GTA: Chinatown Wars

Grand Theft Auto je jedna z nejlepších sérií akčních her pod sluncem. Grand Theft Auto: Chinatown Wars přitom není asi tím nejlepším zástupcem série, nicméně i v této hře najdeme nekonečné množství zábavy. Pohledem shora viděná akční hra vás provede válkou gangů, přičemž vy v nich budete hrát hlavní roli. Připravte se na dráhu zločince!

gta-chinatown-wars

[appbox googleplay com.rockstargames.gtactw]

[appbox appstore 344186162]

World of Tanks

World of Tanks je jedna z nejlepších akčních her pro počítače a situace na dotykových zařízeních je v podstatě stejná. Jakmile se historické tanky dostaly na naše mobily, zanechali jsme své práce a jali se bojovat za čest naší vlasti. Tedy vlastně za čest spojenců, či jejich nepřátel (v tom horším případě). World of Tanks na iOS dostal podtitul Blitz, v podstatě se však jedná o tu samou hru jako na Androidu. Hra je samozřejmě k dispozici zdarma.

world-of-tanks

[appbox googleplay net.wargaming.wot.blitz]

[appbox appstore 859204347]

République

Velmi netradiční akční stealth hra, v níž se snažíte dostat mladou dívku z dystopického výchovného ústavu. Vaší hlavní zbraní přitom budou kamery. Mezi nimi přeskakujete tam a zpátky a radíte hrdince, co má dělat. Ani ona však nevládne žádné střelné zbrani, ale musí se pěkně plížit a útočit tak maximálně v sebeobraně. Jakkoliv to zní nudně, můžete si být jistí, že v reálu tahle hra opravdu funguje!

republique

[appbox googleplay com.camouflaj.republique]

[appbox appstore 687888390]

Shadow Fight 2

Shadow Fight 2 je akční hra v tom pravém slova smyslu. V této hře totiž vezmete do ruky chladné zbraně, nebo se jmete bušit do nepřítele holýma rukama. Shadow Fight 2 je originální a velmi zábavná, s čímž souhlasí dalších více jak 2,5 milionů lidí, kteří této hře dali 5 hvězdiček na Google Play.

shadow-fight-2

[appbox googleplay com.nekki.shadowfight]

[appbox appstore 696565994]

[appbox windowsphone faf51742-cdf2-49c4-b96d-9958eacbc640]

Oddworld: Stranger’s Wrath

První z našich dvou mobilních remaků starých dobrých počítačových her. Bláznivě laděná third-person střílečka Oddworld: Stranger’s Wrath nabízí stejně zaměřený příběh, ale také otevřený svět, jehož objevování je skutečnou radostí. Pokud o předloze hry nic nevíte, doporučujeme navštívit Youtube a shlédnout relevantní videa. V opačném případě vám bude stačit informace, že ovládání hry je optimalizované, a že hra prošla i lehkým liftingem.

oddworld

[appbox googleplay com.oddworld.Stranger]

[appbox appstore 923555295]

BioShock

Druhý z námi zahrnutých remaků není ničím menším než mobilní předělávkou prvního BioShocku. Že ho ještě nemáte? Tak to jste pravděpodobně nevěděli, že vyšel. A nebo nevíte, že šlo o jednu z nejlepších stříleček všech dob a že na její hororovou atmosféru vzpomínají stovky tisíc hráčů po celé světě. Tak a teď už to víte. Tak na co ještě čekáte?

bioshock

[appbox appstore 871629757]

Six-Guns

Red Dead Redemption připomínající akční hra z Divokého Západu, v níž jezdíte na koni, plníte originální a zábavné mise, vyděláváte zlaťáky a vůbec si užíváte volnost v kovboji provoněném herním světě. Jediným drobnějším problémem jsou mikrotransakce, ty však nijak nekazí jádro hry a proto na ně nijak zvlášť nenadáváme.

six-guns

[appbox googleplay com.gameloft.android.ANMP.GloftSXHM]

[appbox appstore 447331712]

[appbox windowsphone 339e215b-c002-4a40-9ce6-c2a77adf7b88]

Into the Dead

Na Androidu a iOS není Into the Dead žádná novinka, nicméně na Windows Phone se tahle střílečka dostala až začátkem roku 2014. Co tam přinesla? Into the Dead je nekonečná utíkací hra (tzv. endless runner game), v níž se snažíte dostat zombie zamořeným prostředím co nejdále. Hra je vyvedená v černobílých barvách a jakoby ponořená do mlžného oparu, což ji propůjčuje hororový nádech.

into_the_dead

[appbox googleplay com.sidheinteractive.sif.DR]

[appbox appstore 535609266]

[appbox windowsphone 68c48bee-64f4-420c-b34a-504a5faab67b]

Lucie Jiříková
Lucie Jiříková
Redaktorka na volné noze se zájmem o mobilní technologie, videohry, knihy, sport a zdravý životní styl.
Další články

1 komentář

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře