Středa, 15 května, 2024
DomůNovinkyNejcennější značkou světa je Google, předstihl Apple

Nejcennější značkou světa je Google, předstihl Apple

V čele žebříčku nejcennějších značek světa je Google. Vyplývá to z informací výzkumné společnosti BrandFinance. Do první pětky se dostaly také společnosti Apple a Microsoft.

Hodnota Googlu stoupla meziročně podle výzkumníků o 19 procent na téměř 183 miliard dolarů. Firma mimo jiné provozuje největší internetový vyhledávač na světě a stojí za populárním operačním systémem Android.

Na druhém místě skončila značka Apple s hodnotou téměř 108 miliard dolarů, bronzovou příčku obsadila společnost Amazon s hodnotou bezmála 107 miliard dolarů.

V první desítce pak najdeme i další velké firmy technologického světa – Microsoft (5), Samsung (6), Verizon (7) a Facebook (9).

BrandFinance při ocenění značek používá složitou metodiku, která vychází z odhadů budoucích tržeb nebo ocenění licenčních smluv ale i subjektivních hodnocení, jak značka působí na emoce zákazníků.

brands

Zdroj

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře