Pátek, 21 června, 2024
DomůNovinkyNechte Apple na pokoji! Radí čínské vládě zakladatel společnosti Huawei

Nechte Apple na pokoji! Radí čínské vládě zakladatel společnosti Huawei

Společnost Huawei momentálně drtí nařízení americké administrativy. Výrobce je odstřižen od nových verzí operačního systému Android a důležitých amerických technologií. Spolupráci s ním pozastavil také britský producent počítačových čipů ARM, jehož technologie jsou základem většiny procesorů pro přístroje, jako jsou tablety a chytré telefony. Peking prozatím vyčkává. Všeobecně se ale očekává, že dřív nebo později zavede odvetná opatření.

Ta by se mohla dotknout i hlavního konkurenta Huawei, americké společnosti Apple, známého výrobce telefonů iPhone a počítačů Mac. S tím však zásadně nesouhlasí zakladatel Huaweie Žen Čeng-fej.  „Zaprvé k tomu nedojde. Zadruhé, jestli dojde, budu prvním, kdo bude proti… Apple je můj učitel, vede. Proč bych jako žák měl vystupovat proti mému učiteli? Nikdy,“ řekl Žen Čeng-fej v rozhovoru pro Bloomberg.

Zakladatel Huawei také znovu popřel, že by firma měla cokoli společného s krádežemi amerických technologií. „Zcizili jsme americké technologie budoucnosti… Vždyť USA těmito technologiemi ani nedisponují…“

Žen Čeng-fej zároveň připustil, že opatření USA firmě zkomplikovala situaci na trhu telekomunikací a zejména pak v oblasti budování mobilních sítí páté generace (5G). Dodal nicméně, že podnik bude hledat cesty, jak se v tomto odvětví prosadit.

Zdroj

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře