Pátek, 21 června, 2024
DomůRecenzeNÁVOD: Zbavte se aplikace What’s New na telefonech Xperia

NÁVOD: Zbavte se aplikace What’s New na telefonech Xperia

Sony nepatří k výrobcům, kteří operační systém Android modifikují natolik, že se to negativně projevuje na jeho plynulosti, přehlednosti a logice ovládání. TimeScape lze s klidným srdcem zařadit k těm lepším a vyladěnějším nadstavbám.

Přesto v uživatelském prostředí můžeme narazit na prvky, služby a aplikace, jejichž přínos pro uživatele je přinejmenším diskutabilní.

Jednou ze zbytečností u novějších modelů Xperia je podle mého názoru aplikace What’s New (česky Co je nového), která uživatelům „servíruje“ informace o aplikacích a hrách.

Cesta k ní vede přes menu, widget nebo dlouhým přidržením tlačítka s domečkem. V ten moment máte na výběr vstup do What’s New nebo ke kartám Google Now.

A to mi upřímně vadí. Informační službu Googlu totiž používám často a rád. What’s New v nabídce nechci, protože mě jednoduše nezajímá. Vlastně tuhle aplikaci nechci mít vůbec v systému a nejraději bych se jí nadobro zbavil.

Ale jak na to?

Překvapivě toho lze docílit velmi jednoduše. Výhodou navíc je, že ani není potřeba root, tedy mít smartphone odemknutý. 

Postup níže mohou využít majitelé modelů Sony Xperia Z3, Z3 Compact a Z2

Návod:

Screenshot_2014-12-28-15-37-54

Krok 1.

Stáhněte si ADB (Android Debug Bridge) a USB ovladače.

Krok 2.

Zapněte v Nastavení vašeho telefonu ladění USB. Poklepejte sedmkrát na položku „Build number“ („Číslo sestavení“). Objeví se oznámení „Nyní jste vývojář“. Teď se vraťte na předchozí obrazovku, zvolte „Možnosti pro vývojáře“ a aktivujte „Ladění USB“ („USB debugging“).

unnamed

unnamed

Krok 3.

Rozbalte ADB soubory do složky a pojmenujte ji jako „adb“. Složku poté zkopírujte na disk „C“ nebo ji nechte na ploše, nechám to na vás.

4 2 3

Krok 4.

Připojte váš telefon USB kabelem k počítači.

Krok 5.

Přejděte do složky s ADB a spusťte odtud příkazový řádek. Podržte klávesu SHIFT na klávesnici a do složky klikněte pravým tlačítkem myši. Z kontextové nabídky pak vyberte „Zde otevřít příkazové okno“.

6

Krok 6.

Ověřte, zda je vaše zařízení připojené. Do příkazového řádku zadejte „adb devices“. Pokud byla odpověď kladná, pokračujte dalším bodem. V opačném případě budete muset aktualizovat ovladač pro vaše zařízení. Stáhnout si ho můžete ze stránek Sony.

7

Krok 7.

Nyní musíte do příkazového řádku postupně vepsat:

adb shell

pm block com.sonymobile.advancedwidget.entrance

exit

adb reboot

10 8 9

11

Krok 8.

Vaše zařízení se restartuje. Gratulujeme, úspěšně jste se zbavili aplikace What’s New.

Screenshot_2014-12-28-17-01-34

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

1 komentář

  1. A na Z1 Compact to nefunguje proč? Nejsou to (modifikací TimeScape) stejná zařízení?

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře