Sobota, 22 června, 2024
DomůRecenzeNávod: Vytvoření Google účtu

Návod: Vytvoření Google účtu

Chcete instalovat aplikace a hry do vašeho Android zařízení? Pokud k tomuto účelu plánujete využít Google Play Store (obchod Google), kde se nachází stovky tisíc aplikací a her, je nutné mít vytvořený Google účet.

Máte dvě možnosti jak si založit nový Google účet. Jednak přímo v Android telefonu/tabletu nebo na webu Googlu.

Založení účtu v zařízení

Pokud si koupíte nebo dostanete nové zařízení, při prvním spuštěním, budete vyzváni k vložení existujícího Google účtu anebo vytvoření nového. Právě zde je vaše chvíle pro vytvoření nového účtu, pokud jej ještě nevlastníte. Pokud se rozhodnete této nabídky nevyužít, nebojte se, možnost přidání najdete v menu – nastavení – účtu a přidat nový účet.

 Screenshot_2013-12-20-18-26-36 Screenshot_2013-12-20-18-26-42

Založení nového účtu není nijak složité a jde o intuitivní činnost. Vložíte své jméno, navrhnete uživatelské jméno, které chcete využívat a vše stvrdíte heslem. Poté můžete hned instalovat aplikace otevřením Obchodu Play. Pokud vás zajímá, jak instalovat aplikace do zařízení a jaké máte možnosti, doporučujeme přečíst: Návod: instalování Android aplikací pro začátečníky a pokročilé.

Screenshot_2013-12-20-18-26-54 Screenshot_2013-12-20-18-27-01

Založení Google účtu na webu Google

Založení nového účtu skrze webové rozhraní není také nikterak složité. Adresa pro založení nového účtu je https://accounts.google.com/SignUp. Jako v předchozí situaci je nutné vyplnit jméno, zvolit si uživatelské jméno a vše stvrdit heslem. Na webu je ještě možnost vložit datum narození, pohlaví a telefonní číslo.

 vytvoreni-uctu-na-webu

Tomáš Rygl
Tomáš Rygl
Inženýr vysoké školy zaměřené na ekonomii, který je fanouškem mobilních technologií. Mezi nejoblíbenější společnosti Tomáše patří Google, Samsung a Apple.
Další články

4 KOMENTÁŘE

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře