Čtvrtek, 20 června, 2024
DomůNovinkyNávod: Vypněte si na Facebooku vyhledatelnost podle telefonního čísla

Návod: Vypněte si na Facebooku vyhledatelnost podle telefonního čísla

Patříte k lidem, kteří sociální službě Facebook svěřili své telefonní číslo? Pak vás asi bude zajímat, že jste pomocí tohoto jedinečného identifikátoru snadno dohledatelní a kdokoliv o vás může snadno získat citlivé informace, jako např. vaše jméno, profilový obrázek, ale také lokační údaje. Uživatele neochrání ani to, že zpočátku nastavili, aby jejich telefonní číslo nebylo veřejně dostupné. Upozornil na to server Lupa.cz.

Daniel Dočekal píše, že útočníkům stačí pustit skripty, které budou automaticky generovat telefonní čísla, využít API Facebooku a ke každému číslu, které tato sociální služba zná, dostanou informace o uživateli. Asi není třeba zdůrazňovat, že spojení soukromých údajů s platným a aktivním telefonním číslem představuje doslova zlatý důl a že různé společnosti by za tyto informace rády štědře zaplatily.

V rámci bezpečnosti na Facebooku vám proto doporučujeme navštívit v Nastavení záložku Soukromí a tam pole Kdo vás může vyhledat pomocí telefonního čísla, které jste zadali?/Who can look you up using the phone number you provided? změnit z veřejného nastavení na Přátelé nebo Přátelé přátel.

aaa

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře