Neděle, 23 června, 2024
DomůRecenzeNávod: Jak spustit televizi v mobilu?

Návod: Jak spustit televizi v mobilu?

Nacházíte se zrovna na místech, kde nemáte přístup k televizi, a rádi byste shlédli svůj oblíbený pořad? A telefon s dostatečně rychlým internetem máte? Pak mezi vámi a pohodlným sledováním televize nic nestojí.

Na vlastní kůži jsme vyzkoušeli všechny možnosti, které nám dnešní doba ke sledování televize na mobilech nabízí, a nyní se s vámi podělíme o všechny naše poznatky. Pokud byste televizi rádi sledovali třeba v práci, či na dovolené, kde ke klasické „bedně“ nemáte přístup, můžete u nás načerpat inspiraci a dozvědět se, které aplikace za to stojí a které nikoliv – některé televize totiž mají v nabídce aplikaci pro mobily, k čemuž nabízejí placený přístup, nicméně jejich kvalita stojí za velké kulové.

Ještě předtím, než se pustíme do samotného výčtu tipů a rad pro spouštění televize, musíme upozornit na dvě základní věci. Pro sledování televize v mobilu je v první řadě třeba zajistit si kvalitní připojení k internetu. Pakliže vaše připojení bude jenom pomalé, budete se muset spokojit s velmi nízkou kvalitou obrazu a i přesto může dojít k jeho trhání.

Vedle toho je třeba mít na zřeteli, že stahování obrazu televize je náročné na objem stahovaných dat (čím vyšší kvalita, tím více MB budete stahovat), takže byste si měli zajistit dostatečné připojení k internetu. Samozřejmě zdaleka nejvýhodnější a nejlepší je v tomto směru připojení Wi-Fi. A teď už k samotným televizím.

1. Vlastní aplikace jednotlivých televizí

Není žádnou výjimkou, že rozšířenější televize svým divákům nabízejí vlastní aplikace, díky nimž se mohou na televizi koukat všude, kde klasická televize chybí.

Velice povedenou aplikaci má Česká Televize. Aplikace s názvem iVysílání vám umožní hledat pořady podle abecedy, ale také v televizním programu a to i několik týdnů či měsíců nazpět. Vybrané pořady si můžete ukládat do záložky „oblíbené“, hodnotit je, nebo si k nim automaticky nechat vyhledat příslušící programy, např. další díly seriálů. Vše je navíc maximálně přehledné, aplikace jako taková je stabilní a přehrávaná videa vysoce kvalitní. Aplikace je k dispozici zdarma.

ivysilani

[appbox googleplay cz.motion.ivysilani]

[appbox appstore 436780264]

[appbox windowsphone e4d768f2-39bc-443b-8dce-fe079118e69f]

Vedle klasického vysílání České Televizi v aplikaci iVysílání si můžete stáhnout pouze aplikaci na vysílání programu ČT Sport. Ta je ke stažení také zcela zdarma a vedle samotného vysílání v ní sportovní nadšenci najdou i šikovné zprávy roztříděné do kategorií podle oblíbených sportů.

ct-sport

[appbox googleplay eu.inmite.prj.ct.ct4.android]

[appbox appstore 522546876]

[appbox windowsphone 6b5c84f4-2b2a-480f-90ac-a9a2f4f1978a]

Vysoce kvalitní aplikaci na sledování vysílání má také televize Prima. Tato aplikace se jmenuje jednoduše Prima a opět v ní najdete všechny odvysílané programy Primy, které můžete hledat v abecedním rejstříku, nebo podle data odvysílání. V aplikaci Primy také lze spustit právě vysílané pořady všech jejích programů (Prima, Prima COOL, Prima ZOOM a Prima LOVE). Pokud pak některý pořad nestihnete, není nic jednoduššího, než si ho spustit z archivu. Také aplikace Primy je vysoce kvalitní a s přehráváním videa není žádný problém. Aplikace je k dispozici zdarma.

prima

[appbox googleplay cz.smarcoms.prima]

[appbox appstore 567669927]

[appbox windowsphone 4e1c68da-202c-4a7f-a3e1-84ddb373b0b0]

Pomineme-li menší české televize, které své aplikace zatím nemají, ve výčtu vlastních televizních aplikací zbývá už jen televize NOVA. A ta na to jde skutečně od lesa. Aplikace NOVY se jmenuje Voyo. Abyste skrze ni mohli sledovat, byť i jinak (rozuměj v televizi) přístupné pořady zdarma, musíte se stát předplatitelem. My jsme se pro tuto možnost uvolili, jelikož na cestách sledujeme sportovní přenosy na jejich kanále NOVA Sport a připouštíme, že jsme udělali chybu. I přestože nám televize poskytla slevu z původních 189 korun na „pouhých“ 99 korun, nejednalo se o dvakrát radostnou investici. Zpočátku sice všechno fungovalo jakž takž dobře, v poslední době se ale přenosy nechutně sekají a někdy vůbec nejdou, což se týká především vysílání NOVA Sport. Je tak běžné, že se koukáte na zaseklý obraz, kdy si tenista teprve nadhazuje míček a k tomu na pozadí slyšíte, že už dal eso a podobně. Stejný problém pak občas postihuje i vysílání přes Voyo Player, který se navíc často zasekává, sám restartuje a podobně.

voyo-1

Moc dobře také nechápu, proč by člověk měl platit za sledování televize, jejíž vysílání je jinak zdarma. NOVA sice tuto skutečnost podává tak, že k předplatnému dostanete přístup k jejímu NOVA Sportu a knihovně (mimochodem docela chabé knihovně) filmů, které si můžete kdykoliv přehrát. Spoustě lidem tak v podstatě vnucuje něco, co vůbec nechtějí a neupotřebí. Nezdá se mi to fair a to zvlášť v porovnání s kvalitou a cenou aplikací konkurenčních televizí. Palec dolů!

Pokud se i přes naše varování pro zakoupení předplatného VOYO rozhodnete, doporučujeme si aplikaci vyzkoušet na 7 dní zdarma. K ukázce se dostanete na stránkách VOYO.

voyo

[appbox googleplay net.cme.voyo.cz]

[appbox appstore 529093783]

Také další placená sportovní televize je na tom s kvalitou aplikace velice bídně. Ano, mluvíme tu o Eurosportu. Tato aplikace se jmenuje Eurosport Player. Za sledování sportovních přenosů na kanálech Eurosport a Eurosport 2 zaplatíte 4,99 € za měsíc, nebo 2,99 € za měsíc, pokud zaplatíte předplatné alespoň na 12 měsíců předem. Aplikace jako taková je stabilní, na rozdíl od Voyo aplikace nemá problémy se sekáním, jeden obrovský problém ji ovšem už pár týdnů doprovází. Aplikace je totiž z nějakého důvodu v pro mě docela neznámém jazyku a lidé, kteří za vývojem aplikace stojí, nejsou schopni vrátit nastavení aplikace do českého, nebo alespoň anglického jazyka a to i přestože po tom volá spousta uživatelů. Proto vám tuto aplikaci v současné době nedoporučujeme. Je to škoda.

eurosport-player

[appbox googleplay com.eurosport.player]

[appbox appstore 339708430]

[appbox windowsphone e108fd13-57d3-4c5b-9898-f4426218af09]

2. Streamovací aplikace

Streamovacími aplikacemi, alespoň v některých případech, se pouštíme do tzv. „šedé zóny“. V těchto aplikacích, kromě vysílání veřejně přístupných televizí najdete i vysílání televizí, které jsou jinak placené. Tak například NOVA Sport, Eurosport a Eurosport 2.

Dále nám tyto aplikace dávají možnost sledovat na svých mobilech i televize, které vlastní aplikaci pro sledování vysílání nemají (např. TV Barrandov), případně sledovat vysílání televizí, které u nás nejsou běžně dostupné (např. Super Sport, Fox Sport, Sport Plus a spol.).

Ze streamovacích aplikací se nám osvědčila Slovenské & České streamy. Skrze tuto aplikaci můžete sledovat všechny základní televize včetně NOVA Sport, Eurosport a dalších jinak placených či nedostupných televizí zdarma, bez nutnosti registrace. Ke každému programu je k dispozici hned několik streamů, přičemž musíte zkoušet, který z nich je zrovna aktivní (obvykle se stává, že 3 položky od jedné televize nejdou a spustíte třeba až čtvrtou).

Pro zobrazení videa aplikace Slovenské & České streamy vyžaduje jeden ze tří přehrávačů – Vplayer, MX Player či VLC. Z našich zkušeností s touto aplikací nám videa bez problémů běžela pod přehrávačem VLC a MX Player. Jaký bude fungovat vám, však musíte sami vyzkoušet.

slovenske-and-ceske-streamy

[appbox googleplay sk.frozeneye.streamy]

Další zajímavou aplikací, která streamuje vysílání spousty světových sportovních televizí je Live Sport Stream TV. Live Sport Stream TV má velkou sbírku sportovních kanálů s vysokou kvalitou televizních přenosů, její problém je tak pouze skutečnost, že některé kanály občas nefungují. Podobnou aplikací pro platformu iOS je Sports Live TV.

[appbox googleplay com.livesportsstreaming.laamoudapps]

[appbox appstore 592297171]

To samé se pak dá tvrdit i o výhradně fotbalové streamovací aplikaci Football 4us Live Stream TV, kde najdete streamy snad všech fotbalových zápasů včetně Ligy Mistrů, Evropské Ligy, Bundesligy, Premier League, La Ligy, Serie A a spousty dalších.

[appbox googleplay gplay.football.live.streamer.android]

Ekvivalentem streamovacích aplikací typu Slovenské & České streamy pro iOS jsou aplikace Video Stream a Czech TV.

czech-tv

[appbox appstore 342124650]

[appbox appstore 365514280]

Nabídka televizních aplikací sice není zrovna moc velká, dá se ale očekávat, že do budoucna se bude rozšiřovat. Vedle sledování nejznámějších televizí bychom si tak v mobilu jednou mohli pustit třeba i vysílání menších televizí, jako je Barrandov a jí podobné. V tomto směru jsme zatím odkázáni pouze na streamovací aplikace, které nejsou tak spolehlivé jako oficiální aplikace té které televize. Pozitivní zpráva však je, že když budete mít trošku trpělivosti, k vysílání své oblíbené televize se už i na mobilu dostanete. Přejeme vám spoustu pěkných televizních zážitků.

Předchozí článek
Další článek
Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

2 KOMENTÁŘE

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře