Čtvrtek, 9 května, 2024
DomůRecenzeNávod pro přenos souborů mezi Androidem a PC

Návod pro přenos souborů mezi Androidem a PC

Chtěli byste poslat soubor do svého Android zařízení? Rádi byste si přečetli .pdf nebo .doc dokumenty pohodlně na tabletu a nevíte, jak k této problematice přistoupit? Pokud jste na této platformě začátečníky, určitě oceníte pár tipů a rad, jak na to.

Situace u Android zařízení je o mnoho jednoduší než je tomu v případě iOS. Samozřejmě je možné používat bluetooth nebo kabel. Dále je možné využít několika cloudových úložišť, které fungují na všech platformách bez jakýchkoliv problémů. 

Výhodou Android zařízení je také možnost využití paměťových karet. U iOS je přenos malinko složitější, ale není nutné se ničeho bát. Jestliže vás iOS zajímá více, je možné si přečíst samostatný článek, který vyjde v následujících dnech.

DropBox

K online přenosu je možné využití nějakého cloudového úložiště společně s datovým tarifem, případně připojením pomocí WiFi. Mezi bezdrátové (online) služby je možné zařadit DropBox, Google Disk případně i další možnosti jako SkyDrive (později OneDrive).

První zmíněnou je DropBox. Toto cloudové úložiště je již poměrně známou a ke zřízení je nutné projít pouze registračním procesem, který je možné nalézt zde. Dále už jen stačí propojit telefon se svým počítačem tak, že do obou zmíněných nainstalujete aplikaci. Pro Windows je instalace zde a pro Android je instalace zde. Posledním krokem je nahrání jakéhokoliv souboru do složky DropBox (pokud si ji nepojmenujete jinak) a stejný obsah bude po nahrání k dispozici na zařízení Android telefonu/tabletu a samozřejmě naopak.

Screenshot_2014-02-12-16-59-22 Screenshot_2014-02-12-17-00-44

[appbox googleplay com.dropbox.android]

Google Drive

Na úplně podobném principu jako DropBox funguje cloudové úložiště od Google. V tomto případě se jedná o Disk Google (nebo Google Drive). K využívání služby je nutné mít vytvořený Google účet. Všechny potřebné informace ohledně instalace naleznete v našem článku. Poté následuje totožný postup jako u DropBoxu. Nainstalujete klienta pro Windows a je možné službu využívat.

 Screenshot_2014-02-12-17-01-27 Screenshot_2014-02-12-17-01-50

[appbox googleplay com.google.android.apps.docs]

Obě zmíněné aplikace fungují rychle, bezproblémově a především máte hned všechny dokumenty z počítače v telefonu a naopak. Základní úložný prostor je k dispozici zdarma dokonce ani samotné využívání není podmíněno jakýmikoliv částkami.

Bluetooth

Významným plusem Android zařízení oproti iOS je možnost posílání souborů skrze bluetooth. A jak je možné jej aktivovat? Úplně snadno, stačí otevřít menu – bezdrátové sítě – bluetooth. Doporučujeme zapnout viditelnost zařízení. Jestliže nechcete zapnout viditelnost trvale, tak alespoň zvyšte čas. Na konec stačí spárovat s počítačem a je možné posílat soubory i skrze tuto variantu.

Pakliže pošlete soubor do svého Android zařízení, uloží se do složky bluetooth. Tuto složku zobrazíte pomocí jakéhokoliv souborového správce. Například Total Commanderu.

[appbox googleplay com.ghisler.android.TotalCommander&hl=cs]

USB kabel

Co je možná nejjednodušší a nejrychlejší je využití klasického USB kabelu. Stačí propojit obě zařízení a pod položkou Tento počítač, naleznete název svého zařízení. Všechny soubory a složky vkládejte do složky interní úložiště. Pokud chcete mít fotografie a hudbu pěkně utříděnou, využijte k tomu předem vytvořené složky. U fotek DCIM, u hudby media a tak podobně.

Výhodou využití USB kabelu spočívá také v nabíjení zařízení po dobu připojení. Nabíjení trvá podstatně déle než při využití sítě, ale rozhodně se tento přínos počítá. iOS zařízení bohužel tuto možnost na zařízeních s operačním systémem Windows ignorují.

Screenshot 2014-02-12 17.03.56

 

AirDroid

Další velice povedenou aplikací pro přenos je AirDroid. AirDroid lze pořídit zdarma a pokud nekontrolujete telefon každou chvíli a někdy ho zapomínáte dále od vás, může se vám tahle aplikace hodit. AirDroid 2 navíc nabízí možnost zůstat přihlášen až dva týdny a zobrazovat oznámení na ploše PC, což je další praktické využití této aplikace. Více o této aplikaci naleznete v samostatném článku.

Shrnutí

V dnešním článku jsme si představili několik tipů, jak přenést soubory z počítače do svého Android zařízení a naopak. Byly zmíněny služby jako DropBox a Google Disk. U Android zařízení lze také plnohodnotně využít funkce bluetooth nebo klasického USB kabelu. V neposlední řadě byla zmíněna šikovná aplikace AirDroid. Každému může vyhovovat jiný způsob a doporučujeme tyto způsoby minimálně vyzkoušet.

Tomáš Rygl
Tomáš Rygl
Inženýr vysoké školy zaměřené na ekonomii, který je fanouškem mobilních technologií. Mezi nejoblíbenější společnosti Tomáše patří Google, Samsung a Apple.
Další články

4 KOMENTÁŘE

  1. Právě tento úkol zrovna řeším, a jako laik jsem spoléhal na propojení tabletu a PC USB kabelem. Ale ouha ! řada tabletů, a to i značkových a drahých se přes USB nedá spojit s ničím (ani s USB flash diskem).

    • USB diskem mají problémy například tablety řady NEXUS, nemají to povolené od základu. Jinak si myslím, že ostatní tablety s Androidem by problém dělat neměly. Jaký máte tablet?

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře