Pondělí, 15 dubna, 2024
DomůNovinkyNávod: Jak okamžitě snížit podsvícení displeje iPhonu trojklikem na Home button

Návod: Jak okamžitě snížit podsvícení displeje iPhonu trojklikem na Home button

Automatické nastavení jasu funguje u iPhonů celkem spolehlivě. Problém může ale někdy nastat při úplně tmě, kdy má displej tendenci neustále zářit a svítit nám do očí. Naštěstí existuje jednoduchý trik, jak jas okamžitě snížit. A aby fungoval, není potřeba ani jailbreak.

Přejděte do nastavení vašeho iPhonu/iPadu a zapněte funkci Zvětšení. Cesta je Nastavení => Obecné => Zpřístupnění => aktivujte Zvětšení.

Na displeji se vám objeví pole se zvětšeným textem, čili funkcí lupy. Poklepejte třemi prsty najednou na displej a zobrazí se vám nabídka s několika možnostmi. Klikněte na políčko Full Screen Zoom, poté na posuvníku snižte přiblížení na minimum a zvolte Choose Filter (Vybrat Filtr). Dále zaškrtněte volbu Low Light (Málo světla) a vraťte se o úroveň výše do Nastavení => Obecné => Zpřístupnění => Zkratka zpřístupnění a aktivujte Zvětšení.

Od nynějška můžete pomocí trojkliku domovského tlačítka snižovat a zvyšovat jas displeje vašeho zařízení, kdykoli se vám zamane.

Jak už jsem psal, tuto vychytávku oceníte především při úplné tmě, kdy automatika nefunguje jak by měla a vy nechcete každou chvíli měnit intenzitu podsvícení manuálně.

Zdroj: Muj-iPad

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

3 KOMENTÁŘE

  1. Jak kdy, tohle je urcite rychlejší než vysunutí control centra a tápání na posuvnik.

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře