Středa, 8 května, 2024
DomůNovinkyNávod: Jak zprovoznit nahrávání videa v HD kvalitě na tabletu Google Nexus...

Návod: Jak zprovoznit nahrávání videa v HD kvalitě na tabletu Google Nexus 7

Jedním z velkých překvapeních při představení tabletu Nexus 7 bylo, že neobsahuje zadní kameru. Důvody, proč tomu tak je, jsou ale čistě ekonomické. Tablet by se zbytečně prodražil a už by nebyl tolik atraktivní. Uživatelé si tedy musí vystačit pouze s přední kamerkou, ta však umí pořizovat v základu video pouze v režimu 480p.

Samotné focení a natáčení videa s tabletem vypadá komicky. Jde to, ale pohodlné to rozhodně není. Na přední části Nexusu 7 nalezneme přední kameru s rozlišením 1,2 megapixelů. Pokud z ní chcete vyždímat maximum, tedy aby natáčela videa v nejvyšším možném rozlišení, využijte jednoduchého postupu, který na fóru XDA zveřejnil uživatel hillbeast.

Celý fígl spočívá v přepsání souboru media_profiles.xml, v němž jsou uloženy vlastnosti aplikace Fotoaparát. Pokud se chcete pustit do úprav, pro vstup do originálního vlákna na XDA klikněte sem.

Na závěr se nezapomeňte podívat na dvě videa, v nichž je srovnávána kvalita 480p a 720p režimu.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře