Pondělí, 16 prosince, 2024
DomůNovinkyRychlý návod: Co dělat v případě styku telefonu s kapalinou?

Rychlý návod: Co dělat v případě styku telefonu s kapalinou?

Není to příjemné a může se to stát ve zlomku sekundy. O čem, že mluvíme? O styku milovaného telefonu s kapalinou. Dojít k tomu může nedbalostí majitele, kdy například vylije sklenici. Ale také například telefonováním za deště případně zapařením v kapse. Způsobů je hned několik, ale víte jak se v takovýchto situacích chovat?

V dnešním článku si rozebereme postupně nastíníme kroky, které je nutné postoupit při kontaktu s kapalinou.

Předpokládám, že mnoho z vás má určitě povědomí jak postupovat. Nicméně bude určitě část z vás, jež o této problematice nepřemýšleli, popřípadě ji nikdy neřešili. Pokud jste tento problém neřešili, tak vám gratuluji a máte štěstí. Ale co dělat v případě, pakliže vám do telefonu kapalina vnikne?

Zde je nutné postupovat rychle a hlavě s rozumem. Níže je pro vás sepsáno několik ucelených a ozkoušených rad.

  • 1) Vytáhněte telefon z kapaliny a nijak jej nemačkejte, ať kapalina nepostoupí dále.
  • 2) Zběžně otřete savým hadříkem a dejte pozor, abyste kapalinu nevetřeli dovnitř.
  • 3) Co nejrychleji vypněte a vytáhněte baterii.
  • 3) Poté vytáhněte SIM kartu a paměťovou kartu.
  • 4) Pro nezkušené uživatele se nedoporučuje dále telefon rozebírat, pouze základní kryty.
  • 5) Dále otřete do sucha savým hadříkem zbytek telefonu.
  • 6) Poté telefon uzavřete například do krabičky s rýží a nechte nasát veškerou zbylou vlhkost.
  • 7) Vyvarujte se užití fénu a mikrovlnné trouby, došlo by k nevratnému poškození zařízení!!
  • 8) Zhruba po dvou dnech telefon vytáhněte a složte zpět do původního stavu.

Pokud telefon naběhne, máte vyhráno. Pokud však ne, tak bychom ještě doporučili navštívit servisní středisko, kde by mohli ultrazvukem odstranit povrchovou oxidaci. Nebo alespoň zjistit, kde je zásadní problém.

Co však pomáhá nejvíc, je těmto událostem předcházet a dávat si na své zařízení pozor. To znamená netelefonovat za deště či ve vaně, kde je nepřiměřená vlhkost. Taktéž telefonu škodí vlhký mořský vzduch, se kterým telefon oxiduje rychleji. Jsem si naprosto vědom, že si pokládáte otázky, a kde tedy můžeme telefon používat?

Odpovím jednoduše, to záleží na každém z nás, co vše jsme ochotni obětovat. Další možnost je koupit si některý z voděodolných telefonů například Sony Xperia Z2, Samsung Galaxy S5 a další.

15.05.14 - 1

Tomáš Rygl
Tomáš Rygl
Inženýr vysoké školy zaměřené na ekonomii, který je fanouškem mobilních technologií. Mezi nejoblíbenější společnosti Tomáše patří Google, Samsung a Apple.
Další články

5 KOMENTÁŘE

  1. Blbost…právě, že to krásně zoxiduje a z telefonu nebude nic. Telefon se musí rozebrat a veškerý desky a konektory přetřít lihem (několikrát), ten se dostane pod piny a vytlačí vodu…při správném provedení je možný zachránit ledacos.

  2. Tak jednou jsem našel telefon na zemi po asi týdeních deštích byl uplně mokrý… zavolal sem kamarádovy a ten vytahl baterku zdělal kryty vzal fén a z blízky 2cm na něj foukal tím fénem byl tak žhavý že sem na něm neudržel ruku… říkal sem je to tak ale v pořádku ? nepokazí se to on že ne … tento proces trval cca 10min pak sme nechaly telefon zchládnout dali do kupy a jede mi už rok do teď tak nevím…

  3. Jop, přesně tak – rychle otevřít, oddělat displej – ten je asi nejproblematičtější – jakmile se dostane bordel mezi jednotlivý fólie, tak je zle a hodně blbě se to opravuje – rozebrat to až na takovej level na folie je už celkem problém.
    Ostatní části mobilu vybrat čistou vodou (líh moc nepomůže, pokud je to třeba slaná voda, nebo cukr – on to nerozpustí, na to je třeba vody). Teď přijde na řadu ten líh, kterým se nahradí voda v nepřístupných místech a jako bonus ještě mnohem rychleji schne.

    Pokud někomu spadne telefon do moře a on jej dá do krabice s rýží, tak ho rovnou může hodit do popelnice, protože ta sůl tam časem sežere všechno…

  4. Já jsem se jednou po akci probudil, dal mobil na nabíječku a on se nenabíjel. (SGS3mini) tak jsem rozebral kryt a tam to bylo mokrý, vůbec nevím jak se to mohlo stát 😀 No a kdyz se tam dá jiná baterka, nebo tahle baterka do jiného mobilu tak tam jde. tak ted jedu na nokiácký baterce podloženou papírkama kterou si nabíjím v nokii 6230. mimochodem USB funguje s PC normálně, funguje i OTG, ale prostě se nenabíjí jenom to problikne

  5. Ja mam s ryzi opravdu dobrou zkusenost. Je potreba vzit krabicku, ktera je vzduchotesna, treba vetsi na jidlo se silikonovym tesnenim a uzavery click-clack (treba vetsi krabicku Tescoma Freshbox). Na dno nasypat ryzi, pak telefon a znovu zasypat ryzi, kterou fakt nesetrete, stoji to za to. Telefon musi byt samozrejme vypnuty. Krabicku dobre uzavrete a trochu protrepte, aby ryze bezvadne obklopila telefon. Nechte nejmene 2 dny, pokud muzete, klidne dele. Ryze vytahne bezvadne vlhkost, telefon nebo jinou elektroniku pak jen otrete od ryzoveho prachu. 🙂

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře